Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Nová kabelka zo starých riflí: návod, ako na to

Recyklovanie sa týka aj oblečenia. Nový život môžete vdýchnuť aj rifľovým nohaviciam.  Bez zložitého šitia z nich vyčarujete krásnu kabelku. Dozdobte ju nepotrebným šperkom, šatkou alebo príveskom a získate originálny módny doplnok. 

Dlhé, krátke, úzke, zvonové, čierne aj modré. Každá žena má vo svojej skrini niekoľko kusov rifľových nohavíc. Ale ruku na srdce, nie sú tam aj také, ktoré ste už roky nenosili? Pravdepodobne áno. Nevyhadzujte ich, s trochou šikovnosti a kreativity ich premeníte na kabelku. Ukážeme vám, ako na to. 

Na výrobu kabelky budete potrebovať: rifle, krajčírsky meter, krajčírsku kriedu, nožnice, šijací stroj (alebo tavnú pištoľ), ihlu, nite a zopár dekorácií. Využiť môžete nepotrebnú bižutériu či roztomilé chlpaté prívesky, dekoratívne kamienky, náušnice, ktoré nemajú pár alebo obľúbené farebné brošne

Pripravte si vhodné rifle

Na výrobu kabelky môžete použiť takmer akékoľvek nepotrebné rifle. Nezáleží na tom, či majú vydraté kolená alebo nevypraté fľaky. Mnohé časti z nich odstrihnete. Všímajte si predovšetkým hornú časť; pútka, gombíky a zapínanie. Nemali by chýbať alebo byť pokazené. 

Odstrihnite nepotrebné časti

Rifle si položte na stôl pred seba zipsom dopredu. Poriadne ich vyrovnajte a odstrihnite obe nohavice. Strihajte tak, aby ste odstrihli spolu s nohavicami aj zošité pudlo. 

instagram

Zašite dno a prišite uško na zavesenie

Rifle obráťte naruby a zošite spodnú rozstrihnutú časť. Rohy pred obrátením zahnite dohora a prišite. Ak chcete, aby bolo dno ešte pevnejšie, vložte doňho kus kartónu obaleného v rifľovine. Na obalenie použite látku, ktorá vám ostala z odstrihnutých nohavíc. 

Zručnejšie dámysi môžu do kabelky všiť aj vnútorné vrecká a výstelku, ale v tomto postupe ostaneme pri úplne najjednoduchšom strihu, ktorý sa dá zvládnuť ľavou zadnou.

instagram
instagram

Posledné, čo treba na kabelku prišiť, je uško. Môže mať dĺžku na nosenie v ruke alebo na zavesenie cez plece. Vystrihnite si dlhý pás, ktorý by mal mať na šírku aspoň 12 centimetrov. Pás po dĺžke preložte (v prípade šírky 12 centimetrov tri až štyrikrát) a pozdĺžne po okraji zašite. Takto pripravené uško prišite na kabelku. 

Ak si chcete prácu urýchliť, môžete si pútko na kabelku aj kúpiť. Luxusné pútka s dizajnovou potlačou pridajú kabelke skutočnú originalitu. 

Zdá sa vám to zložité? Možno viac ako tisíc slov, povie jedno video.

Dozdobte kabelku doplnkami

Posledná fáza výroby kabelky je asi najpríjemnejšia. Prichádza na rad vaša kreativita a vynaliezavosť. Na kabelku môžete lepiť a prišívať rôzne doplnky, ktoré dotvoria jej konečný vzhľad. Vhodné sú prírodné materiály ako jutové špagáty, mušle z dovolenky alebo drevené gombíky. 

Ak toto nie je vaša šálka kávy a chcete, aby bola kabelka viac glamour, poobzerajte sa po starších náušniciach alebo náramkoch. Môžete nimi ozdobiť okraje vreciek alebo ich použiť ako prívesok. Takto dáte druhú šancu na život nielen rifliam, ale aj nepotrebnej bižutérii. 

Na rifľovú kabelku sa výborne hodia trendy kožušinové prívesky. Vďaka tomu, že sú odopínateľné, nebudete limitovaná iba na jednu kabelku a môžete ich podľa chuti premiestňovať. Do pútok môžete navliecť opasok alebo hodvábnu šatku. 

instagram

Ako vidíte, výroba originálnej kabelky nie je žiadna veda. Z riflí to ide pomerne jednoducho, pretože v skutočnosti zošívate iba jednu stranu. Vďaka veľkosti riflí je kabelka dostatočne priestranná a zmestí sa vám do nej aj elegantná dámska peňaženka.

 

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.