Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Základné informácie o značke Skvost

Privítajte v portfóliu MOLOKO novú slovenskú značku, ktorá túži ukázať módnemu svetu ako a znovu nosiť brošňu s gráciou à la Grace!

História a dizajn

Dizajnérka Lucia Šimončič vyrastala v tvorivom rodinnom prostredí utváranom dedičstvom niekoľkých generácií umelcov. Ovplyvnená insitnými maľbami na sklo a drevenými plastikami prarodičov a starých rodičov aj súčasnými výtvarnými prejavmi členov blízkej rodiny od sochárstva, maliarstva, grafiky, šperku až po dizajn a filmovú tvorbu, sa prirodzene rozhodla pre cestu estéta.

Študovala textil na súkromnej umeleckej škole v Bratislave, pokračujúc štúdiom módy a šperku na prestížnej Raffles College of Design and Commerce v Sydney. Práve tu Lucia podľahla kúzlu tvorby šperkov a čaru ich subtílnej dokonalosti.

Zmysel pre tradíciu spojený s citom pre súčasnú eleganciu, ovplyvnili Luciin vlastný štýl. Milujúc farby a vzory, volila najradšej jeden výrazný šperk, ktorý by doplnil jej outfit, najčastejšie brošňu. Po tom, ako jej ťažký šperk roztrhal obľúbenú blúzku od dizajnéra z jemného hodvábu, sa rozhodla, že vymyslí brošňu, ktorú bude ľahké pripnúť aj na tú najjemnejšiu látku. Tak sa zrodila myšlienka na SKVOST. Lucia vytvorila prvú, nádherne ľahulinkú brošňu v roku 2012, a navždy zmenila koncept tvorenia brošní, ťažký iba ich ligotavým dedičstvom.

Každý SKVOST odráža jej výnimočnú schopnosť a nežný cit spojiť nespútanú fantáziu s precíznosťou. Luciinou gracióznou ambíciou je ukázať módnemu svetu ako, znovu, nosiť brošňu s gráciou.

 Výroba a použité materiály

Každá brošňa a náušnice SKVOST sú ručne vytvárané samotnou dizajnérkou Luciou Šimončič. Každý šperk je teda vzácny originál, vhodný pre výnimočné či každodenné príležitosti, keď žena potrebuje povestné trblietko, aby vyzerala graciózne alebo oslňujúco.

Brošne a náušnice SKVOST sú na koži vyšívané z ľahunkých drahých korálok Miyuki, Swarovski kryštálov či perál. Brošne sú špeciálne navrhnuté tak, aby neťahali šaty. Unikátny kaleidoskop vytvorený z desiatok, dokonca stoviek farebných korálok, je vytvarovaný do perfektného tvaru rozety. Stupňovaný ligot, nádherné vzory a farebná snovosť sú navrhnuté so zámerom, že jediný element môže rozžiariť každú ženu. Koncept značky je inšpirovaný extravagantnou umelkyňou Grace Jones a ikonickou princeznou Grace Kelly.

SKVOST je unikát svojho druhu: má šmrnc dnešnej popovej kultúry a noblesnú eleganciu starých čias. Je contemporary vintage.

Ako nosiť SKVOST

Záleží len na Vás, ako sa s umiestnením brošne pohráte a aký element Vášho outfitu vyzdvihnete či oživíte. Môžete ju pripnúť na klasické miesta - nad srdce, na golier, na klopu saka a kabáta. Alebo na klobúk, čiapku či stuhu, ktorú si ako čelenku uviažete do vlasov. Pre originálnejší efekt skúste SKVOST naaranžovať pod výstrih alebo na rameno. Brošničku môžete pripnúť na šatku uviazanú okolo krku či vo vlasoch. Na pás sukne aj nohavíc. Na pracku opaska. Na lodičku… A ak máte vo svojej zbierke skvostov viac, nebojte sa ich kombinovať a vytvárať kaleidoskop farebnej nádhery, ladiaci k akcentu Vašich šiat alebo k Vašej nálade.

 

Starostlivosť o šperky

Každá brošňa alebo náušnice SKVOST, vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú skutočným skvostom, ktorých hodnota je večná. Ako každý zbožňovaný klenot, aj Váš SKVOST potrebuje láskyplnú starostlivosť.• Keď SKVOST práve nenosíte, uschovávajte ho v jeho krabičke alebo vrecúšku
• Aplikujte svoju kozmetiku, parfum a lak na vlasy pred naaranžovaním Vašej brošne alebo náušníc
• Zabráňte necitlivému kontaktu s inými predmetmi, ktoré môžu poškrabať Váš SKVOST
• Pripnite si SKVOST pri obliekaní ako posledný, a odložte ho pri vyzliekaní ako prvý
• Dávajte pozor na kontakt Vašej brošne alebo náušníc s domácimi čistiacimi prostriedkami
• Nevystavujte SKVOST intenzívnemu teplu a röntgenovému žiareniu
• Vyhnite sa akémukoľvek kontaktu brošne alebo náušníc s vodou

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2020 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.