Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Medailóny ukrývajú v sebe symboly. Viete, čím sa zdobíte?

Medailóny – malé či väčšie prívesky plné symbolov. Niektorí veria, že ich chránia. Iným nosia šťastie alebo pomáhajú sústrediť sa. Pre mnohých je to len módny doplnok. Nech už patríte do ktorejkoľvek kategórie, pozrite si, čo ten váš medailón symbolizuje.

Viera v silu všakovakých symbolov sprevádza ľudstvo snáď odjakživa. Nečudo, veď všetci chceme byť zdraví, šťastní, ľúbení a v bezpečí. Veriť, že všetko toto nám zabezpečí len medailónik je zrejme naivné. No na druhej strane, prečo si nepomôcť? My v Moloku to vieme, a pretov našej ponuke nájdete veľa symboliky v modernom šate. 

Láska, neha a oddanosť

Presne tieto city predstavuje srdce. Je to jeden z najčastejšie sa opakujúcich motívov, ktoré nájdete na medailónoch.

 

Jeho tvar je inšpirovaný brečtanovým listom. Brečtan rastie blízko svojho hostiteľa. Je odolný, pevný a na to, aby sa mu výborne darilo nepotrebuje veľa. Práve vďaka týmto svojím vlastnostiam sa stal symbolom toho najsilnejšieho citu, lásky. Nájdete ho na freskách a maľbách, ktoré vznikali ešte pred naším letopočtom.

 

Iná teória vraví, že symbolizuje dualitu sveta. Jeho dve identické polovice znázorňujú dve hľadajúce sa duše. Až v momente, kedy nájdete svoju chýbajúcu časť, vytvoríte harmonický celok. Vtedy ste pripravení čeliť nástrahám tohto sveta. Ruku na srdce, kto by niečo tak silné nechcel mať na svojom medailóne? 

Pred urieknutím vás ochráni Fatimina ruka

Fatiminu ruku nájdete vo viacerých kultúrach. Jej pôvod siaha až do dávnej Mezopotámie. Meno Fatima znamená „tá, ktorá hovorí pravdu”. Tento symbol znázorňuje ženskosť a všetko s ňou spojené. Ochráni vás pred urieknutím a uhrančivým pohľadom. Chráni ženy počas tehotenstva, prináša lásku a plodnosť. 

 

Veľmi často je zobrazovaná s veľkým okom v strede. Ide o vševidiace božie oko, ktoré umocňuje jej silu. Tento symbol sa okrem osobnej ochrany využíva aj na ochranu príbytkov. Preto ho nájdete na stenách a vstupných dverách domov.

Strom života a lásky

Strom je odjakživa symbolom lásky a rodiny. Jeho hlboké korene znázorňujú rodinnú súdržnosť. Dávne kultúry verili, že prenáša energiu vesmíru do zeme. Preto sa mnohé obrady vykonávali pod korunami stromov. Symbolizuje nekonečno, nesmrteľnosť a lásku.

 

Nosenie stromu životaby vám malo priniesť viac lásky a ochraňovať súdržnosť vašich blízkych. Jeho korene sú odkazom na našich predkov, výhonky symbolizujú nasledujúce generácie. Dodáva vnútornú silu a rovnováhu. 

Symbol slnka rozžiari vnútornú silu

Slnko sa na rôznych amuletoch začalo objavovať už v starovekej Číne. Nájdeme ho v Egypte a fascinovalo aj francúzskeho panovníka Ľudovíta XIV. Slnko je nosný pilier našej existencie a bez neho by nebol život. Práve preto sa stalo symbolom vnútornej sily každého z nás.

 

Svojmu nositeľovi pomáha nájsť rovnováhu, silu a odhodlanie. Znázorňuje nádej a vnútorný rozvoj. Jeho lúče rozžiaria temnotu a zaženú ponuré myšlienky. Nenadarmo sú ľudia plní energie a životného elánu označovaní ako slniečka.

Nech už patríte k ľuďom, ktorí veria sile symbolov, alebo ste racionálny typ, doplnok určený pre vás je ten, ktorý vás naplní radosťou. Odzbrojujúci úsmev na perách je aj tak tým najmocnejším ochrancom.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.