Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Šperkovnice pre dievčatá: V čom je ukryté ich čaro?

Každá dáma, ktorej záleží na svojich doplnkoch, by mala mať doma šperkovnicu. Ako si vybrať takú, ktorá nebude len úložiskom pre bižutériu a šperky, ale aj lákadlom pre oči?

Koniec rannému pátraniu

Ráno, keď čas hrá najvyššiu rolu, musíme chodiť po všetkých miestnostiach a hľadať stratené náušnice. Lebo priznajme si, neraz ich položíme na umývadlo v kúpeľni alebo ich necháme ležať na nočnom stolíku. Takto sa však vaše „spoločníčky” môžu ľahko poškriabať, poškodiť a z ich úžitku sa nebudete dlho tešiť. Strieborné šperky sú tiež náchylné na oxidáciu. Keď ich neuskladníte do tmavej suchej šperkovnice, ich životnosť a lesk sa znížia.

Vhodný darček?

Šperkovnica je skvelým darčekom pre vašu dospievajúcu dcéru. Bude sa cítiť ako vo svete dospelých a vyskúša si mať zodpovednosť za svoje „malé klenoty”. Musíte vedieť, ako ulahodiť jej vkusu, aby vám ju s dávkou teenagerskej irónie nevrátila ako bumerang naspäť.

Väčšia alebo menšia?

V prvom rade si premyslite, aká veľká by mala byť. To zhodnotíte podľa množstva náušníc a náramkov, ktoré dcéra nosí. Radšej kúpte väčšiu, kde bude môcť poukladať všetky náušnice, náramky a retiazky do samostatného priestoru. Pri výbere si pozrite jej rozmery a fotografie toho, keď je otvorená a zatvorená. Najlepšie spravíte, ak si ju zblízka ohmatáte.

Priehradky sú praktické

Ak má vaša dcérka viacero doplnkov z jedného materiálu, mali by byť v samostatnej priehradke. Prstene chránia vankúšiky na uchytenie, náhrdelníky a náušnice by sa mali dať upevniť. Je to praktickejšie, ako keby ste mali všetky naskladať do šperkovnice a každý deň „loviť” tie správne. 

Šperkovnice, do ktorých chcete dávať striebro, zlato alebo oceľ, by mali byť vystužené kvalitným materiálom. Nemali by z neho trčať žiadne časti, aby sa o ne šperky nezadierali.

Vzhľad je priorita

Dajte si záležať aj na vzhľade šperkovnice. Na trhu nájdete drevené, kožené, látkové a aj porcelánové. Porozhliadnite sa po izbe svojej dcéry. Ktorá by sa jej tam najviac hodila? Pre mladé dievčatá sa hodia jednoduché drevené. Lacnými variantmi sú tiež šperkovnice potiahnuté PVC látkou. Ak jej chcete dopriať luxus, siahnite po šperkovnici z pravej kože.

Uleťte s farbami a vzormi

Farebný odtieň by mal ladiť k jej povahe. Ak je rebelkou, tak vyberajte z odtieňov ohnivej červenej. Pre nežnú povahu sú pekné napríklad jemné pastelové farby s ružami, motýľmi alebo zvieratami. Šperkovnice pre dievčatá môžu mať nápadnú ružovú, oranžovú či modrú farbu. Samozrejme, svoju dcéru poznáte najlepšie vy sama. Uprednostnite kvalitu pred lacnou alternatívou. 

 

Spoľahnite sa na šperkovnice, ktorú majú dostatok miesta a pekný dizajn. Ak chcete svojej ratolesti kúpiť naozaj kvalitnú značkovú šperkovnicu, vyberte si z ponuky na Moloko.sk. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.