Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Chystáte sa na svadbu? Kúpte svojej polovičke manžetové gombíky

Pre nás, ženy, je fintenie sa na svadbu príjemnou, ale časovou náročnou aktivitou. Pokým sme tip top nachystané, hľadáme šaty, bolero, lodičky, náušnice, náhrdelníky a k tomu ešte vhodný lak na nechty, kaderníčku, sponky, make-up, lícenku, lesk na pery... Váš partner to má jednoduchšie. Vytiahne si zo skrine košeľu a oblek, ktoré si ožehlí, a je pripravený.

Aj keď to muži naozaj majú vo výbere oblečenia ľahšie, môžu svoju vizáž obohatiť peknými doplnkami, ako sú manžetové gombíky. Pomôžte mu s tým.

Odkiaľ pochádzajú? Z najvyšších kruhov

Tieto drobné pánske doplnky majú pôvod v období, keď sa začala formovať spoločnosť na nižšiu, strednú a vyššiu vrstvu. Už v 16. storočí sa šľachta a panovníci snažili od ľudu odlíšiť krásnymi doplnkami zdobenými zlatom a drahými kovmi. O francúzskom kráľovi Ľudovítovi XIV. sa hovorí, že mal v pokladnici šperkov 150 diamantových manžetových gombíkov.

Využijú ich aj do práce či na rokovania

Na stretnutia s biznis partnermi alebo spoločenské udalosti nosia muži tzv. cufflinks, čo sú klasické manžetové gombíky. Sú vyrobené z kvalitných materiálov a pridávajú pánom prestíž. 

muz sa oblieka manzetove gombiky3

Double buttons sú zdvojené gombíky spojené retiazkou alebo šnúrkou. Sú doplnkom ku košeli s francúzkymi manžetami.

Manžetové gombíky môže váš partner nosiť nielen na formálne príležitosti, ako na svadby, spoločenské udalosti, rodinné oslavy, ale aj do práce. Na neformálne udalosti sa nosia tzv. silk knot (inak nazývané aj turk´s head alebo monkey´s fist) gombíky. Sú to hodvábne uzlíky, ktoré nahrádzajú plastové alternatívy. Sú farebné a vhodné na každodenné nosenie.

Vrtulník či golfové palice

Ak má ten váš rád napríklad golf alebo je jeho vášňou lietanie, kúpte mu manžetové gombíky v tejto tematike. Môžete ich dať partnerovi vyrobiť aj presne na mieru. Do kvalitných materiálov mu nechajte vygravírovať obľúbený výrok alebo iniciály.

Aký typ vybrať partnerovi na svadbu?

Na spoločenské udalosti pekne vyniknú zlaté, strieborné, diamantové manžetové gombíky či tie potiahnuté ródiom. Bývajú doplnené kamienkami či perlami. Ich vnútro je väčšinou vyrobené z pevnej ocele alebo titánu.

obdlznikove manzetove gombiky2

Vhodné je materiálovo ich zladiť s inými doplnkami. Napríklad strieborné hodinky so striebornými manžetami a zlaté so zlatými. No nie je to pravidlo. 

Náš tip:Vyskúšajte tieto okrúhle manžetové gombíky na svadbu. Spájajú odolné vlastnosti chirurgickej ocele s prirodzeným vzhľadom a leskom striebra. 

okruhle manzetove gombiky

Svadba by mala byť hlavne o zábave a dobrej nálade. No ak sa navyše budete cítiť v tom, čo máte oblečené, pohodlne, užijete si tento slávnostný ceremoniál dvojnásobne. A pripravíte sa na ten svoj deň D na maximum.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.