Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Nepodceňte oblečenie do divadla: Štyri pravidlá, ktoré by ste mali dodržať

Aj vy ste už určite v divadle stretli ženy, ktoré mali na sebe rifle a pulóver. Nevravíme, že sa máte prichystať ako na Ples v opere, ale určitý punc slušnosti by sa patrilo dodržať. Aké oblečenie a šperky teda do divadla zvoliť?

Čo hovorí etiketa

Divadlo je spoločenská udalosť, na ktorú by sme mali zvoliť elegantnejšie oblečenie, ktoré podčiarkne jeho výnimočnosť. V prvom rade by sme začali typom divadelného predstavenia, na aké sa chystáte. Máte kúpené lístky na činohru, muzikál, operu alebo balet? Tento fakt je tým najpodstatnejším zo všetkých, lebo nie všetky predstavenia majú rovnaké mierky elegancie.

1. Nóbl na pár spôsobov

Na operu, balet a premiéru predstavenia si treba obliecť dlhé večerné šaty. Komédie a muzikály nie sú až také prísne, čo sa týka oblečenia. Nič nepokazíte polodlhými šatami, topánkami s uzavretou špičkou a jemnými doplnkami.

2. Divadlo nie je párty s kamarátkami

Ak zháňate pekné šaty do divadla, tak určite zvážte ich dĺžku. Majte predovšetkým na mysli, že divadlo nie je prehliadkou Miss World ani večernou babskou jazdou v centre mesta. Do divadla si vezmite šaty, ktoré nie sú príliš krátke, a teda nie sú dĺžkou nad kolená. Šaty by nemali byť s flitrami a príliš vyzývavé. Alternatívou k šatám je sukňa s blúzkou alebo elegantným topom.

3. Uzavreté lodičky a silonky

Zabudnite na otvorenú špičku a nohy bez siloniek. Ani jedna zo spomenutých vecí sa do divadla nehodí. Farba topánok môže byť čierna, hnedá, biela...

4. Perly, visiace náušnice či trblietavý náhrdelník

Nesnažte sa byť Lady Gaga, aby ste svojím vzhľadom upútali každého už z desiatich metrov. No na druhej strane nemusíte byť ani šedá myška, ktorá bude splývať s davom. Do divadla sa hodia jemné, ale aj výrazné šperky. Práve na spoločenské udalosti si môžete konečne vziať dlho odkladané sety šperkov, ktoré vo všedný deň nemáte ako využiť.

K jednoduchým elegantným šatám pasujú visiace náušnice alebo výraznejší náhrdelník. Ak nechcete pozornosť upriamiť na vaše šperky, istotou pre vás budú náušnice s perlami alebo kameňmi, ako sú zirkóny, a to v najrôznejších farbách.

Bohatú ponuku šperkov nájdete v našom jedinečnom e-shope Mokolo. Okrem internetovej predajne sa na nás môžete prísť pozrieť do niektorého nákupného centra v Bratislave, kde vám ochotne poradia naše asistentky predaja. Buďte elegantné a krásne. Veď do divadla nechodíte každý deň.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.