Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Módne tipy našich babiek, ktorými sa môžeme riadiť aj dnes

„Bolo to v lete v šesťdesiatom treťom, prezident Kennedy ešte žil a Beatles len začínali.” Kto nevidel film Hriešny tanec, akoby ani nebol. Rovnako dnes už kultový muzikál Rebelové, ktorý sa odohráva v Československu v roku 1968. Nad outfitmi v týchto filmoch sa i dnes rozbúcha srdce nejednej módnej znalkyni. Napadlo vám niekedy, že naše babičky v tej dobe boli mladé, krásne a veľmi in?

Určite poznáte výrok o tom, že móda sa cyklicky opakuje. Ak sa na chvíľu zastavíte a zamyslíte nad trendmi 60-tych rokov, zistíte, ako veľa majú spoločného so súčasnými. No schválne, pozrite si staré fotografie z toho obdobia. Je isté, že sa nájde toho celkom dosť, čo by ste si preniesli do svojho šatníka.

Minisukne, áčkové strihy a geometria

Ak si myslíte, že babička na sebe nikdy nemala minisukňu, ste na veľkom omyle. V čase jej mladosti to bol horúci hit. Odhalené kolená a aspoň polovica stehien neboli nič zvláštne. Nosili sa kabáty polodlhých strihov do áčka. Módne boli dokonca kožušiny. Či už umelé, alebo tie pravé.

(Zdroj: Facebook – Spomienky na Československo)

(Zdroj: Facebook – Socík style)

Pastelové farby boli niečo, čo jednoducho musel mať v šatníku každý. Ak to bola kombinácia s geometrickými vzormi, boli ste vyhlásená za trendsetterku. Hravosťou a veselosťou sa nešetrilo. Nepripomína vám to niektoré súčasné kúsky?

(Zdroj: Facebook – Spomienky na Československo)

Topánky a kabelky, ktoré by ste si vzali i dnes

Celú plejádu farieb a materiálov viete nájsť aj na topánkach a kabelkách. Koža, koženka či dokonca plast, farby, vzory, to všetko sa nosilo. Topánky na platforme, vysokých či nízkych opätkoch, ale aj dreváky. Všetko dopĺňali jednofarebné pančuchy.

pinterest

Kabelky sa nosili menších rozmerov. Priemernú shopper bag by babička určite vyhlásila za cestovnú víkendovú tašku.

pinterest

Výrazné doplnky sa nosia a nosili

Rôznofarebné, bláznivé plastové slnečné okuliare naozaj nie sú vynálezom ostatných rokov.

Vziať si niektoré z nich by vyžadovalo dosť odvahy aj v súčasnej, veľmi otvorenej dobe. Mnohí návrhári sa nimi inšpirujú dodnes.

Doplnky ako náušnice, náramky a prstene boli jednoducho hit. Veľké, veľa a farebné. 

Babičky ako módne blogerky

Sme presvedčení, že nejedna babička by vedela strčiť do vačku dnešné módne blogerky. Boli odvážne a farebné. Vedeli si vziať na seba veľa doplnkov, divoké topánky a vytvoriť z toho mišung, ktorý dokonale ladí. Skúste sa pred najbližšou párty poradiť s tou vašou. :)

instagram

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.