Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Náušnice pre bábätká sú rozkošné. Sú však aj zdravé a bezpečné?

Máte doma malú slečnu a zvažujete, či jej dať prepichnúť ušká? Prípadne ešte len prírastok očakávate? Náušnice sú často prvým šperkom dieťatka, preto sa mamičky už dopredu tešia na ich výber. Na čo si však treba dávať pozor, aby ste náhodou neohrozili zdravie malého človiečika?

Nie je jedno, kto ušká prepichne

Najväčším rizikom náušníc pre bábätká je samotné prepichnutie. Pri nedostatočnej dezinfekcii môže vzniknúť zápal. Dbajte preto na výber miesta, kde sa tento úkon vykoná.

 

Ušká môže prepichnúť lekár alebo môžete navštíviť špecializované štúdio, kde sa prepichujú uši dospelým. Túto službu tiež ponúkajú niektoré zlatníctva. V žiadnom prípade neprepichujte uši doma.

Zvoľte kvalitný materiál

Keď už ušká prepichnuté sú, hor sa do vyberania tých najkrajších náušníc. Veľkým oblúkom sa vyhnite bižutérii a lacným šperkom. Ak by aj bola dierka v uchu zahojená, nekvalitné šperky môžu vytvoriť problémy, ako napríklad zápal alebo alergickú reakciu.

Najbezpečnejším materiálom náušníc pre bábätká je chirurgická oceľ, zlato alebo striebro. Pri týchto materiáloch sa minimalizuje riziko alergií. Rovnako náušnice z kvalitných materiálov vydržia roky a drahé kovy časom nestrácajú na hodnote.

Ktoré náušnice vybrať?

Náušnice pre bábätká by nemali byť zbytočne veľké, aby dieťatku neprekážali. Mali by mať tiež kvalitné a bezpečné zapínanie, aby sa náhodou neodopli. Náušnice by nemali mať žiadne ostré hrany, aby sa bábätko nezranilo.

 

Vhodným typom sú prepichovacie náušnice, ktorú sú drobné a rozkošné. Vyberte si napríklad náušnice CRISOLAR zo 14-karátového zlata v tvare červených čerešničiek.

Okrem prepichovacích náušníc môžete tiež siahnuť po modeloch s francúzskym zapínaním. Vašej princeznej budú isto svedčať náušnice v tvare jahôdok. Aj tento model je vyrobený zo 14-karátového zlata.

Obdarujte svoje priateľky

Ak niektorá z vašich priateliek očakáva prírastok, náušnice sú vhodné aj ako dar. V e-shope Moloko nájdete rozkošné detské náušnice z kvalitných materiálov. Neviete, ktorý model sa mamičke bude páčiť? Vsaďte na klasiku. Vyberte jednoduché srdiečka zo 14-karátového zlata.

Náušnice sú milou ozdobou detských ušiek. Nemajte z nich obavy. Náušnice sú zdravé a bezpečné, ak sú vyhotovené z kvalitných materiálov a s bezpečným zapínaním. 

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.