Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

5 najzaujímavejších príveskov a ich význam

Či už ste poverčiví, alebo nie, niektoré náramky môžu mať skutočne nezameniteľné čaro. Nielen svojím vzhľadom, ale aj významom, ktorý ich charakterizuje. Svetoznámy výrobca šperkov Thomas Sabo na tom postavil svoju kolekciu príveskov, o ktorých sa práve teraz dozviete viac. 

Prívesky si kupujeme podľa nášho vkusu. No niekedy môže byť dôvodom aj to, že veríme, že podobizeň leva, lotosového kvetu či Buddhu nám prinesie šťastie. Ľudia nosili odjakživa ochranné prívesky a amulety, no v dnešnej dobe sú okrem toho aj precízne spracované.

Hinduistický boh Ganesh

Hinduizmus nie je u nás priveľmi rozšírené náboženstvo, a preto mnohí z vás asi nikdy nepočuli o ich Bohu s menom Ganesh. Vyzerá netypicky, keďže má sloniu hlavu. V Indii je však symbolom najvyššej múdrosti a prosperity, a preto ho prosia o radu pred každým závažným rozhodnutím. Často sa spája s tým, že dokáže priniesť materiálnu prosperitu. 

Tyrkysová mandala

Mandaly sú staré tisícky rokov, svoju patričnú pozornosť im venovali už Egypťania či Babylončania. Mandaly, ktoré vytvárali k príležitosti rôznych osláv, obsahovali rôzne geometrické útvary či náboženské prvky.

Dnes sú veľmi obľúbené vo forme obrazov, ale krásne vyniknú aj na šperku. Tvorí ich väčšinou kruh, od ktorého sa odvíjajú ďalšie symetrické prvky. 

Ruka Fatimy

Ruka Fatimy predstavuje významný prvok islamského a židovského náboženstva. Hovorí sa jej aj „hamsa“ (ruka Božia) alebo „khamsa“, čo v podstate znamená číslo 5. Fatimina ruka má práve 5 prstov, čo v islame prenesene znázorňuje päť pilierov ich viery.

Tento symbol sa často objavuje ako prívesok na retiazke či náramku. Znázorňuje ženskosť a s ňou spojenú plodnosť, kojenie a zdravé tehotenstvo. Keďže ide o stáročia starý symbol, je zobrazená aj na oficiálnej vlajke Alžírska.

Farebná lebka

Aj keď v nás lebka na prvý pohľad vyvoláva strach a negatívne emócie, opak môže byť pravdou. Lebka je taktiež symbolom vitality a inteligencie, keďže je schránkou pre náš mozog. V inom ponímaní zobrazuje kolobeh života a smrti a vyzýva nás využívať šance, ktoré sa nám núkajú. :) 

Kaktus

Kvety sú častým motívom šperkov. No úplne iným nezvyčajným dojmom pôsobí zelený kaktus s červenou kvetinou na pravej strane, ktorý vás má ochrániť pred negatívnymi energiami. Výrazný strieborný prívesok na náramok využijete na každodenné nosenie.

Prívesky od Thomasa Saba majú zaujímavé tvary a farby, no okrem toho oplývajú vzácnou symbolikou. To, či už niektorý z nich splní, čo sľubuje, nevieme. Isté je však, že ozvláštni vašu všednú kolekciu šperkov. Celú ponuku príveskov si môžete pozrieť v našom e-shope.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.