Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Vyrobte mame ku Dňu Matiek darček. Ako naň?

To, že máte svoju mamu radi, jej môžete dokázať darčekom už na blížiaci sa Deň Matiek. Vyjadrite jej lásku nielen slovami, ale možno aj trochu netradičným spôsobom, napríklad šperkom z korálok.

Uletieť do detských čias je fajn pocit a na druhej strane, mama sa určite poteší vašej iniciatíve. Náramky a náhrdelníky sa dajú vyrobiť rýchlo a ľahko, no a celkový efekt závisí od vašej fantázie. Nemusíte si študovať dlhé handmade návody. Prinášame vám dva spôsoby, ako na to. 

Farebné korálky na gumičke

Korálkový handmade šperk je azda jedným z tých najjednoduchších, aké existujú. Na jeho výrobu vám stačí iba týchto pár vecí:

  • gumička, na ktorú navlečiete korálky,
  • rôzne druhy a farby korálok (či už perly, kamene, vyšívané korálky,...),
  • oddeľovače a uzávery (nemusia byť). Oddeľovače sú komponenty k šperkom, ktoré rozdeľujú šperk na menšie časti buď farebne, alebo vizuálne. Tiež sa stretnete s množstvom ich druhov, farieb či motívov. K šperku však nevyhnutne nemusia patriť, pretože sú iba doplnkami a spestrením.

Korálky môžu niesť aj celé krstné meno. Ak sa vaša mama volá H-E-N-R-I-E-T-A, tak na každej korálke bude jedno písmeno z jej mena. Darček bude tak osobnejší a presne na mieru. K šperku tiež môžete pridať napríklad prívesok v tvare srdca

naramok z koralok so srdcom

Handmade – pre a proti

Výroba vlastnoručného šperku má svoje výhody aj nevýhody. V tvare a farbe korálok máte úplne voľnú ruku. Na druhej strane, miernou nevýhodou je, že šperk sa môže ľahšie pretrhnúť, keďže korálky drží pokope iba gumička. Tiež si musíte vybrať spoľahlivý obchod, odkiaľ si kúpite všetky komponenty. A môže sa stať, že budete blúdiť nielen po meste, ale po internete a nakoniec niečo kúpite v jednom obchode a iné zase v druhom. To vám môže zabrať viac času.

Pandora šperky ako záruka kvality

Pandora je značka, ktorá má v šperkárskom svete už ustálené miesto. Je výnimočná tým, že šperk si vlastne tiež vytvoríte sama. Pandora ponúka široké spektrum materiálov retiazok a korálok od striebra cez prírodné kamene, perly až polodrahokamy a drahokamy. Každá jedna korálka dýcha iným príbehom.

 Jej šperky majú dlhú životnosť a ich kombinovanie je len vo vašich rukách. Samozrejme, ste obmedzení iba tým, čo majú vo svojej ponuke. Jej cena je vyššia ako v prípade korálok z obchodov s kreatívnymi potrebami, avšak získavate vyššiu kvalitu a aj záruku. Pandora vytvára aj tematické korálky a neustále vymýšľa nové kreatívne kolekcie.

 Výber je len na vás. Na Moloko.sk si môžete vybrať iba z originálnych šperkov od svetoznámych návrhárov. Radi vám s výberom poradíme, či už osobne v niektorej z našich predajní, alebo cez náš e-shop. Obdarujte svoju mamu darčekom ku Dňu Matiek, ktorý si navždy zapamätá a ktorý podčiarkne to, ako ju máte radi.  

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.