Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Vieme, aké kvety vám pristanú

Kvety skrášlia každú domácnosť či udobria rozhádané manželstvo. Okrem toho však budú pekne vyzerať aj na vás samotnej. Zvoľte si tie, ktoré vás vystihujú.

Deň kvetov

Vedeli ste, že kvetom je v medzinárodnom kalendári venovaný sviatok, a to 21. jún? Nepochybne si to zaslúžia, lebo ich tematika v šperkárskom alebo módnom odvetví je jedna z najčastejších, aké existujú.

Nestalo sa to zo dňa na deň, ale už v staroveku. Pre svoju krásu a nežnosť získali kvety pozitívny charakter. Často sme ich mohli badať na maľbách alebo všeobecne v umení. Začali sa nimi zdobiť kostoly a ženy sa nimi fintili na svadby. Stali sa neodmysliteľnou súčasťou svadobných obradov, krstín a osláv. Ako vtedy, tak aj dnes v nich nájdete pár odkazov či posolstiev. Takto sa chápe ich symbolika. 

Láska a vášeň v ruži

Ak niekomu darujete červené ruže,nepriamo mu dávate najavo, že ho ľúbite alebo po ňom túžite. Také žlté ruže však nie sú prejavom hlbokej lásky k človeku. Skôr vyjadrujú iba priateľstvo a starostlivosť.

Keď chcete samy vyžarovať ohnivosť a vášeň, možno preto, aby ste zapôsobili na druhé pohlavie, majte na sebe doplnky s červenými kvetmi. Červená je aktivujúca farba, ktorú len tak muž neprehliadne. Pre šedé myšky ako stvorená. 

Koralka PANDORA visaci kvet

Nevinná sedmokráska

Tento nežný kvietok poznáme s bielymi lupeňmi a žltým stredom. Sedmokráska má však aj iné farebné kombinácie. Predovšetkým vyjadruje čistotu. Často sa ňou obdarúvajú mamičky alebo deti, lebo označuje nový začiatok.

Pozrite si aj Pandora náušnice v tvare sedmokrásky.

Nausnice PANDORA cipkovana sedmokraska

Mladosť, pochabosť

Latinské slovo primus znamená prvý. Od toho je pravdepodobne odvodený aj jej anglický názov primrose. Keďže prvosienka rastie skoro na jar, jej význam smeruje k mladosti, k mladej láske. Okrem toho symbolizuje aj plachosť a nestálosť, ktorá je tiež typická pre mladícke časy.

Klip PANDORA biela prvosienka

No významov má, podobne ako aj iné kvety, mnoho. Vy samy si v nich musíte nájsť to svoje. V e-shope Moloko objavíte originálne šperky s kvetmi, z ktorých si určite vyberiete. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.