Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Sprievodca výberom šperkov pre mužov

Nie je pravdou, že šperky nosia iba ženy. Aj mužské pohlavie si potrpí na dobrom stylingu a doplnkoch. Preto sme pre mužov pripravili sprievodcu výberom šperkov. Prečítajte si, ktoré šperky z vás urobia elegána a ktoré vytvoria nevšedný dojem.

V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že jednoduchosť je pri nakupovaní mužských šperkov zlatým pravidlom. Ak ste predtým žiadne šperky nenosili a chceli by ste nejaké vyskúšať, zvoľte klasické uznávané štandardy, s ktorými nič nepokazíte. A tými sú najmä hodinky a manžetové gombíky na košeli. 

Hodinky z vás spravia „elegána“

Poďme sa najprv pozrieť na okrasu mužského predlaktia, a to hodinky. Mali by byť nielen praktické a pohodlné, ale v prípade, že nosíte oblek, aj elegantné. Podľa odborníkov na etiketu by ste mali vyberať rovnakú farbu ich remienka, opasku a obuvi. Najčastejšími farbami sú hnedá, tmavočervená či tmavomodrá. 

Tiež záleží na kvalite materiálov a prostredí, kde hodinky nosíte. Vo všeobecnosti nič nepokazíte tým, keď si vyberiete kvalitný kožený remienok s jednoduchým ciferníkom z tvrdšej ocele. Príkladmi materiálov, ktoré sa v súčasnosti veľmi nosia, sú chirurgická oceľ alebo titán. 

Manžetové gombíky

Druhým vkusným mužským doplnkom sú manžetové gombíky. Ak sa nechcete púšťať do výrazných farieb, vyskúšajte zlato alebo striebro. Pekne pôsobí, ak ostatné kovové doplnky, ktoré máte na sebe (napríklad aj hodinky alebo spona na opasku), sú z rovnakého materiálu. 

Predsa, ak by ste sa rozhodli pustiť do pestrejších farieb, tiež pouvažujte nad tým, ako ich možno prispôsobiť vášmu outfitu. Nosíte farebné ponožky? Kúpte si gombíky podobnej farby. Manžetové gombíky nájdete aj v rôznych tvaroch, ako vrtuľníky, chrobáky, futbalové lopty, dokonca existujú aj gombíky prispôsobené povolaniam. Nás celkom pobavili gombíky s nápisom CTRL pre IT-čkárov. Takéto gombíky noste skôr na neformálne schôdzky.

O výbere manžetových gombíkov sme podrobnejšie písali v predošlom článku na blogu.

Retiazky a náramky nie sú tabu

Pri pomyslení na mužskú retiazku väčšina chlapov radšej cúvne. Predstavia si hrubú zlatú retiazku, ktorá na krku pôsobí viac gýčovo ako štýlovo. No ani retiazka nemusí byť pre chlapa tabu. Ak ste jedným z tých, ktorým sa páčia retiazky, vyberte si zo zlatých alebo strieborných šperkov. Zvoľte si hrúbku, ktorá vám vyhovuje. Na našej stránke máme vkusné tenké retiazky od svetoznámych výrobcov, ako Thomas Sabo alebo Emporio Armani.

Čo sa týka náramkov, v poslednej dobe sa dostávajú do popredia tie z chirurgickej ocele. Pôsobia vkusne, sú cenovo dostupné a vhodné aj pre mužov, ktorí sú na klasické šperky alergickí.

Obrúčka bez pravidiel etikety

Milí páni, ak ste už ženatí, tak aspoň pri svadobnej obrúčke nemusíte hľadieť na vkus a zladenie outfitu. To znamená, že ak je vaša obrúčka zlatá, tak pokojne noste aj strieborné doplnky. Pri nej ide o výnimku, keďže to nie je úplne obyčajný šperk. Aspoň pri ňom môžete zabudnúť na občas otravnú etiketu. :)

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.