Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Prírodné kamene a ich farby: Ako nás ovplyvňujú

Šperky majú byť príjemným spestrením našej osobnosti. A pravdou je, že všetky ženy si vyberajú šperky podľa vkusu a svojich povahových čŕt. Avšak niekedy na tom značnú úlohu zohráva aj nálada alebo deň v našom mesačnom cykle. :) 

Psychológii farieb sa venuje ako módny, nábytkársky, tak aj šperkársky priemysel. Totižto každá jedna farba má prívlastok, čím sa viac hodí k istým typom pováh alebo, povedzme, na rôzne príležitosti. Výnimkou nie sú ani šperky z prírodných kameňov, ktorým príroda uštedrila krásne odtiene a podmanivý vzhľad.

Šperky vedia vyvolať celú škálu pocitov od depresívnych až po hrejivé na srdci. Červené doplnky nakopnú k akcii a spravia z vás neprehliadnuteľné osoby. Ale môžu byť aj agresívnym doplnkom, ak to s nimi preženiete. Žltá ako farba radosti vás tiež zviditeľní, ale nie sexepílom, skôr optimizmom, ktorý z vás bude vyžarovať. Zelená je zase farbou prírody, a preto vám navodí pocit harmónie.

Akú charakteristiku má ružová, modrá, čierna a fialová? Pozreli sme sa práve na tieto tri zaujímavé farby bližšie a vybrali sme k nim aj šperky, ktoré by sa vám mohli páčiť. 

Ženská a mierna ružová

Čo vo vás vzbudzuje ružová? Psychológovia zistili, že tlmí agresivitu, a preto sa naružovo maľujú cely vo väzniciach, kde sú tí najagresívnejší väzni. Okrem toho je to farba nežnosti a ženskosti. Ľahko a jasne ňou vyjadríte to citlivé, čo je vo vás

Ako ju využijete pri šperkoch? Pekným príkladom je prírodný kameň ruženín, ktorý si v poslednej dobe získava obľubu. Možno aj preto, že sa mu hovorí „kameň lásky.” Prstene, náhrdelníky či náramky s ruženínom vyzerajú úchvatne a jemne. Medzi naružovo sfarbené prírodné kamene tiež patrí agát, opál alebo topáz.

Pokojná, ale aj chladná modrá

Modrá je farbou spoľahlivosti a pokoja. Spálne sú väčšinou ladené do modrých odtieňov, aby v človeku vyvolali pocit bezpečia a relaxu. Ako doplnok a súčasť šperkov môže byť modrá veľmi príjemnou farbou vašej osobnosti. Napríklad na pohovoroch. V niektorých prípadoch môže však znamenať aj chlad. Takže používajte ju s mierou. 

Vodcovská čierna

Aj vám sa čierna spája iba s chladom a pochmúrnosťou? Na jednej strane, áno, ak by ste mali na sebe všetko od hlavy až po päty čierne, tak by ste mohli pôsobiť na iných smútočne až depresívne. Ak si však zvolíte príjemne vyzerajúce doplnky, ako náhrdelník na obrázku, vyzdvihnete silu a pozitívny aspekt tejto farby. Okrem negatívneho symbolu je to aj farba, ktorá naznačuje autoritu. Typický čierny prírodný kameň je ónyx. 

Kráľovská fialová

Fialová ako farba kráľovských garderób symbolizuje prosperitu a múdrosť. Ak teda chcete pôsobiť „kráľovsky” dobre, siahnite po fialovom šperku. Môžete si vybrať zo športovejších modelov, ktoré sú skrášlené o prívesky alebo z elegantných módnych kúskov. Zástupcom fialových prírodných kameňov je napríklad achát.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.