Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Nevzdávajte sa šperkov kvôli alergii

2016 7 1 zena so sperkami

Na svete pribúda čoraz viac ľudí s alergiami na kovy. Aj pre nich však existujú doplnky, ktoré môžu s pokojným svedomím nosiť. Ktoré sú to? 

Viete, na čo ste vôbec alergickí? 

To, že sa považujete za alergika na šperky, asi znamená, že ste sa už niekedy nepekne „vysypali” po nosení šperku alebo bižutérie. Možno to boli strieborné náušnice alebo zlatá retiazka. Avšak to ešte neznamená, že ste neznášanliví voči týmto drahým kovom.

Do strieborných i zlatých šperkov sa často pridávajú iné zložky, napríklad nikel, chróm či hliník. Je to preto, aby boli tieto kovy tvrdšie. Pravdou je, že väčšinu problémov a alergií spôsobuje práve nikel, avšak môžete byť citliví aj na kobalt alebo chróm. V prvom rade je potrebné zistiť, na akú zložku, aký kov ste vlastne alergickí. Lekár vám, samozrejme, na požiadavku spraví kožné testy.

Ak budete mať potvrdené, že ide o nikel, viete, že sa mu máte vyvarovať. Šperky s jeho obsahom úplne vynechajte, inak vás budú trápiť vyrážky a svrbenie a nebude to určite príjemné. 

Rozlúčka so šperkami nie je potrebná 

Nájdite si šperky z iného materiálu. Skúste biele zlato, šperky potiahnuté ródiom alebo chirurgickú oceľ. Okrem hypoalergénnosti má chirurgická oceľ mnoho skvelých výhod. Je výborná aj kvôli ľahkej údržbe, farebnej stálosti a množstvu pekných dizajnov.

Prečítajte si tiež: 5 dôvodov, prečo sú pánske náramky z chirurgickej ocele sexi

Púder a bezfarebný lak

Precitlivená koža neznamená, že nemôžete nosiť žiadne módne šperky, ale mali by ste byť dozaista opatrnejší. Kov môže zreagovať aj s ľudským potom, ktorého máme v lete až-až.

Miesto, kde sa zvyčajne šperk dotýka vašej kože (dekolt, predlaktie, uši), si preto prejdite púdrom. Okrem toho dbajte na poriadne čistenie šperku. Občas môže spôsobiť „zlo” aj zvyšok nečistôt, ktoré sa na ňom vyskytnú. Dobrou pomôckou je tiež potrieť šperk bezfarebným lakom na nechty, a to z tej strany, ktorou ho nosíte otočený k pokožke.

Smelo aj opatrne do toho

Dúfame, že sme vám dali viacero tipov, ktoré vás posmelia k noseniu šperkov, aj keď ste alergikmi. Nie je to choroba, ktorá by vám mala znemožniť byť krásnymi a experimentovať so svojím outfitom. Kupujte si však len kvalitné a originálne šperky, nie lacnejšie napodobeniny. V tomto prípade sa kvalita priamo odrazí na vašom zdraví. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.