Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Máte dilemu, ako si vybrať luxusný šperk? Poradíme vám

Ak sa chcete vychystať do práce, váš outfit bude zaiste iný, ako keď sa pripravujete na svadbu alebo inú spoločenskú udalosť. Luxusné šperky sú niečím výnimočné. Sú to šperky tej najvyššej kvality, ktoré neraz zdobí niekoľkokarátové zlato alebo dokonale vypracovaný diamant. 

Stalo sa vám, že ste vkročili do zlatníctva a jediné, čo ste pri výbere vedeli je, že chcete luxusný šperk? No pri otázke, aký by mal byť, ste nevedeli odpovedať. Je pravda, že vybrať si šperk na slávnostnú príležitosť nie je ľahké. A, samozrejme, treba rozlišovať medzi tým, keď idete na neformálny ples, alebo na diplomatickú akciu, kde sa stretnete s vysoko postavenými ľuďmi. V rade biznisžien by ste s lacnou bižutériou mohli utrpieť fiasko. 

Večerné akcie

Na spoločenskú udalosť v kruhu známych sa nemusíte obliecť a vyšperkovať ako na ples v Opere. To však neznamená, že naň máte prísť v nohaviciach s blúzkou a neupravená. Tipy na šperky, ktoré budú trendy v roku 2016, sme opísali v nedávnom článku. 

pekna zena v cervenych satach

Podobne, ako na plesy, aj na iné, menej „vážne” večerné udalosti si môžete dovoliť popustiť uzdu extravagancii. Ale všetko s mierou. Čiže, keď budete mať výrazné červené šaty s trblietkami v hornej časti, tak zvoľte jemné šperky. Alebo vyzdvihnite maximálne jeden šperk, napríklad náušnice, ktoré podčiarknu farbu vašich šiat alebo doplnok na nich. Pri jednoduchých šatách sa pohrajte s farebnými doplnkami. 

Svadba

Ktorá zo žien sa nechce cítiť vo svadobný deň ako princezná? Prezrite si výzdobu, farby, ktoré vás budú obklopovať a najmä to, čo sa vám ako žene hodí a páči. Hľadajte šperky, ktoré zapadnú ako skladačka k vašim šatám. Pri výbere musíte prihliadať aj na atmosféru udalosti – či bude v kruhu najbližších v neformálnom štýle, alebo to bude svadba roka na hrade s hostinou ako na najlepšej kráľovskej veselici. 

Stálicou v materiáloch sú perly, ktoré pôsobia nevinne a sú jemné. Nikde nie je napísané, že šperky musia byť iba v neutrálnej farbe. Hranice obliekania neviest sa už dávno posunuli naprieč sýtejším farbám. Teda aj náhrdelníky či náušnice môžu byť modré, ružové alebo zlaté.

nevesta s perlovym nahrdelnikom

Zásnuby

Krásny okamih, ale náročný výber. Keď muž požiada partnerku o ruku, mal by zvážiť niekoľko vecí. Prvá vec, ktorú musíte vedieť, je veľkosť jej prsta a to, na akej ruke ho bude nosiť. Väčšinou je to prsteník ľavej ruky, ale nemusí to byť pravidlom.

Záleží na materiáli, ktorý vyberiete. Najčastejšími alternatívami je zlato alebo biele zlato. Potom je už len otázkou, aký kamienok doň vložiť, či diamant, alebo jeho lacnejšiu verziu, zirkón. Je však pravda, že diamant je skvostom a zirkón ho leskom nevie nahradiť.

V neposlednom rade zohľadnite, či vaša partnerka obľubuje jemnejšie prevedenia, alebo je rada stredobodom pozornosti. Pravdepodobne to tak bude aj pri zásnubnom prsteni. :)

Vyfintite sa v našom e-shope

Ak si chcete dopriať dávku luxusu, ale za dobrú cenu, pozrite si náš e-shop s originálnymi šperkami od svetoznámych značiek. Značky ako Eclat alebo Ti Sento vám ponúknu zaujímavé šperky na akúkoľvek dôležitú spoločenskú udalosť.  

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.