Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Biznis look: Aké šperky si vziať na pracovný pohovor

Chcete ku koncu roka meniť prácu? Ak sa chystáte podstúpiť kolečko pracovných pohovorov, dobre sa na ne pripravte. A to nielen vedomosťami a pohotovými reakciami, ale aj skvelo upraveným vzhľadom, ktorý urobí svoje.

Kto tvrdí, že vzhľad nie je dôležitý, tak potom si ešte nikdy nehľadal prácu. Personalistom neujde naozaj žiadny detail. Verte tomu, že vaše rozpačité gestá, neistý preslov, výrazný make-up či štrngajúce náušnice vám na sympatiách nepridajú. Ak sa nechcete odpísať hneď pri podaní ruky, radšej zvoľte nenápadný look. Konkrétne kroky pri výbere šperkov, ktoré oko HR-istu nevyrušia, si povieme o malú chvíľu. 

Poznáte dress code firmy? Ak nie, zistite ho!

Každá firma má svoje pravidlá a svoju firemnú kultúru. K nej dozaista patrí aj určitý štýl obliekania, ktorý je buď formálnejší, alebo serióznejší. Nie je na škodu a vonkoncom hanbou spýtať sa, aký dress code sa na pohovor odporúča. Ak si to však viete zistiť inými spôsobmi ako telefonátom recepčnej – napríklad vaša kamarátka v danej spoločnosti už pracovala, tak to využite.

Slušnejšie = (väčšinou) lepšie

Táto formulka neplatí iba pri oblečení, ktoré zvolíte, ale určite ju možno uplatniť aj pri výbere šperkov. Namiesto extravagantnejšieho looku sa tentokrát uspokojte s jemným decentným štýlom.

Ženy by mali mať na sebe maximálne dva šperky – či už náušnice a náhrdelník, alebo prsteň a náušnice. Možné sú, samozrejme, aj iné kombinácie. Čo je však ešte dôležitejšie, šperky by nemali byť vyzývavé, a teda ani masívne. 

Decentný náhrdelník spolu s náušnicami z dielne Michaela Korsa. 

Masívne šperky odvádzajú pozornosť od vás samotných, od toho, čo rozprávate. Predstavte si na žene obrovské ligotavé náušnice krikľavej farby. Keď sa s ňou budete rozprávať, určite vám na ne párkrát skĺzne zrak, a to bez toho, aby ste si to uvedomili.

Samozrejme, sú odbory, kde sa nehľadí na krikľavé rúže ani piercingy. Pokiaľ však zaručene neviete, ako to tam chodí a čo sa akceptuje, odporúčame voliť tú slušnú nenásilnú cestu, ktorá nikoho neurazí. Keď sa do firmy dostanete a uvidíte, že pôsobiť výstredne je viac než v poriadku, potom sa môžete vo svojich doplnkoch naplno odviazať.

Bez zvuku, prosím

Ak sme vraveli o tom, že aj šperky môžu odvádzať pozornosť, tak sa to môže diať nielen preto, že sú veľké a výrazné, ale aj preto, že o seba cinkajú. Vyvarujte sa preto viacerým náramkom na predlaktí alebo náušniciam, ktoré sa skladajú z drobných kovových častí. 

A čo materiály?

Ak zostaneme pri tom, že nechceme vyzerať drzo, prispôsobme tomu aj výber materiálov. Nič sa nedá skaziť zlatom, striebrom ani perlami. Čierny alebo hnedý kostým budú perfektne dopĺňať.

Perlové guľôčkové náušnice sú klasikou. Pôsobia elegantne a seriózne.

Muži to majú jednoduchšie...

Aj keď muži to majú veľakrát s vizážou ľahšie, neznamená to, že sa o svoj vzhľad nemôžu starať. Dilema, čo si obliecť a aké šperky k tomu zladiť, trápi aj ich. Na pracovný pohovor by mali ísť tou najjednoduchšou cestou, a to svoj elegantný oblek obohatiť kvalitnými hodinkami a ak sú ženatí, samozrejme, svadobným prsteňom. Nič viac. Žiadne náramky, náhrdelníky a podobne.

V e-shope Moloko sa na biznisový pohovor môžete spoľahlivo pripraviť. Naše šperky sledujú tie najnovšie trendy a sú, navyše, dizajnované svetoznámymi návrhármi. Nájdu si v nich tie pravé kúsky nielen ženy, ale aj muži. Nezabudnite na to, že slovný, ale aj vizuálny dojem vás vždy predáva.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2023 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.