Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Ako vybrať hodinky pre muža? Zvoľte taktiku – manželská špionáž

Priznajme si, veľakrát netrafíme do čierneho, ak si pred kúpou hodiniek pre partnera neurobíme menší prieskum. Ako ho teda potešiť aj prekvapiť? Mali by ste uskutočniť drobnú „špionáž”, ktorú neodhalí, no zároveň z nej zistíte viacero informácií.

Poďme pekne od začiatku. Dobrý špión sa nikdy nepýta na rovinu. Zabudnite na to, že úprimnosť je na prvom mieste. Odhoďte na chvíľu všetky zásady, ktoré ste si sľúbili pri navliekaní obrúčok. Pri kupovaní darčeku, ktorý má byť prekvapením, potrebujete čo najviac informácií a čo najnižšiu „viditeľnosť.”

Nosí hodinky?

Vašou prvou úlohou je zistiť,či hodinky vôbec nosí. Myslíte si, že je to samozrejmosť? To určite nie. Niektorí ľudia hodinky na ruke neznesú, lebo ich neustále omínajú, svrbia. Vystačia si so smartfónom v pravom vrecku. Potom to dopadne tak, že hodinky skončia na veky vekov pokryté prachom na poličke.

Tomuto nešťastnému koncu sa však dá predísť, a to jednoducho tým, že si všimnete jeho zápästie. Ak ste mu nikdy žiadne hodinky na ruke nezbadali, musíte nenápadne vyzvedať. Avšak nezachádzajte do detailov a elegantne z tejto témy vykľučkujte. Akékoľvek stopy musia ostať zahladené.

Aký má vkus?

Zlaté, strieborné, s výrazným alebo nenápadným ciferníkom, s hrubým alebo tenkým remienkom. Pri výbere hodiniek sa vám vynorí toľko otázok, ktoré záležia od vkusu a preferencií partnera či manžela. Opäť zisťujte, ale neprezraďte sa. Nechajte si aj plán B, ak sa vám nepodarí nič vytiahnuť. A tým je mama alebo sestra.

Tip: Ak je váš manžel za klasiku, neexperimentujte s tvarom ani farbami. Skúste napríklad okrúhle čierne alebo hnedé hodinky DANIEL WELLINGTON s klasickým koženým remienkom. Sú elegantné, jednoduché a zároveň štýlové.

Je alergický na zlato či striebro?

Ak viete, že sa mu po nosení strieborných či zlatých doplnkov na koži tvoria vyrážky, máte ďalšiu indíciu. V tom prípade porozmýšľajte nad chirurgickou oceľou. Podstatný rozdiel oproti striebru a zlatu spočíva v nižšom obsahu niklu, ktorý sa neuvoľňuje na povrch kovu, a tým pádom je šetrný k pokožke. Neobávajte sa, že oceľ vyzerá stroho, chladne a nepríťažlivo. Nielen hodinky, ale aj remienky môžu byť v rôznych farbách.

hodinky daniel wellington s kozenym remienkom

Tip: Skvelou značkou, ktorá je známa doplnkami z chirurgickej ocele, je EMPORIO ARMANI. Hodinky s tromi chronografmi, pútajúcim ciferníkom a remienkom sú pre odvážnejších.

hodinky empori armani s tromi chronografmi

strieborno modro zlate hodinky emporio armani

„Špionáž” neúspešná? Poradíme vám, ako mu vybrať dobré hodinky

Dva najčastejšie materiály remienkov sú koža a chirurgická oceľ. Súčasťou hodiniek je, samozrejme, sklo, ktoré môže byť buď minerálne, alebo zafírové. Okrem toho môžu mať hodinky okrúhly alebo obdĺžnikový tvar ciferníka. Možností dizajnu je naozaj veľa.

Nezúfajte, ak bude vaše pátranie neúspešné. Namiesto darčeka – prekvapenia ho zoberte do klenotníctva, kde si ich vyberie sám. Pestrú inšpiráciu nájdete na našej stránke so šperkami a doplnkami. Asistentky predaja v Moloku vám rady poradia.  

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.