Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Ako si vybrať správnu peňaženku?

Od malých peňaženiek až po veľké, do ktorých zmestíte aj váš telefón. Predstavíme vám tie najžiadanejšie materiály, veľkosti a farby. Ako si vybrať tú správnu peňaženku pre seba alebo vašich blízkych vám prezradíme v tomto článku.

V kategórii peňaženiek nájdete desiatky rôznych typov, farieb, veľkostí. My si predstavíme niektoré z nich:


1.    Veľké peňaženky

Sú vhodné pre tie dámy, ktoré potrebujú veľa priečinkov na doklady, karty, bankovky, mince a zmestíte do nich dokonca aj mobilný telefón. Pokiaľ zvyknete peňaženku preplňovať, praktickejšie je zvoliť zapínanie na zips, aby sa vám peňaženka neotvárala. No máme tu aj elegantné zapínanie vpredu na cvok, ktoré je pre niektoré dámy praktickejšie.

Výhodou veľkých peňaženiek je, že sú veľmi priestranné a prehľadné. No je pri nich potrebné zvážiť, aké kabelky prevažne nosíte, aby ste do nich peňaženku zmestili.

Ako si vybra spravnu peazenku Veka peazenka FURLA ruzova

Ako si vybra spravnu peazenku Veka peazenka FURLA ruzova vnutro peazenky

2.    Peňaženka, ktorú môžete nosiť aj ako spoločenskú, listovú kabelku. Kreativita dizajnérov nás vždy prekvapí niečim novým. Napríklad peňaženkou, ktorá vo svojom vnútri ukrýva retiazku alebo prídavné ramenienko, ktorú na peňaženku kedykoľvek jednoducho pripnete a premeníte ju na večernú kabelku. 

Ako si vybra spravnu peazenku Peazenka Michael Kors Travel Phone Crossbody.

3.    Malé štvorcové peňaženky -  šikovné malé peňaženky vhodné aj do menších kabeliek. Zároveň  v nich máte dostatok miesta na bankovky, mince a karty.

4.    Peňaženky na mobilný telefón a karty - tieto peňaženky slúžia ako obal na mobilný telefón a peňaženka v jednom.

Ako si vybra spravnu peazenku Peazenka na mobilny telefon MICHAEL KORS

Ako si vybra spravnu peazenku Peazenka na mobilny telefon MICHAEL KORS vnutro peazenky

4.    Peňaženky na karty - čoraz viac populárny typ peňaženky. Pre tie dámy, ktoré skôr uprednostňujú nosiť so sebou kreditné , debetné karty a doklady. Tieto šikovné peňaženky majú tä výhodu, že ich perfektne zmestíte aj do mini kabeliek.

Pri výbere peňaženky treba zohľadniť tieto parametre:

  • Veľkosť peňaženky: Potrebujem veľkú alebo malú peňaženku? Zmestím túto peňaženku do svojich kabeliek?
  • Priehradky peňaženky:  Obsahuje peňaženka dostatok priehradok na mince, bankovky, doklady a karty? Potrebujem v peňaženke aj priestor na fotku, prípadne mobilný telefón?
  • Materiál:  Peňaženky nájdeme v textilnom, koženom alebo koženkovom prevedení.
    Keďže peňaženku využívame každy deň, je vhodné siahnuť po kvalitnom odolnom materiáli preto je najobľúbenejším materiálom pri peňaženkách práve koža. A aj obľúbené spracovanie kože saffiano.
  • Farba peňaženky: Peňaženka je zároveň módny a vkusný doplnok.  Preto sa nebojte siahnuť po novej módnej farbe či potlači. Ak ste milovníčkou farieb no pri kabelkách a oblečnení ste konzervatívnejšia, pri peňaženke sa nemusíte báť siahnuť po niečom extravagantnejšiom. Predsa čím bude peňaženka výraznejšia, tým ju ľahšie nájdete v kabelke.:)  Najobľúbenejšími farbami sú červená a zlátá, ktoré značia hojnosť a hovorí sa o nich, že majú schopnosť priťahovať peniaze. No nič nepokazíte klasickou čiernou či škoricovou hnedou farbou. Ukáž mi svoju peňaženku a ja ti poviem, kto si. Čo o vás prezrádza taká zdanlivá drobnosť akou je peňaženka sa dozviete v článku tu.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.