Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Ako sa nosia pánske hodinky? 5 rád, ako byť elegánom 

Aj nosenie hodiniek má svoje pravidlá. Predovšetkým, ak sa s nimi chcete ukázať v obleku. Viete, ktoré sú tie najdôležitejšie, aby ste zanechali perfektný dojem?

Hodinky sú jedným z najobľúbenejších mužských doplnkov. Nosiť ich s eleganciou a vkusomchce viac ako len sledovať najnovšie trendy.

Etiketa je v tomto prípade jednoznačná. Noste také, ktoré nepútajú pozornosť, sú vkusné a farebne a materiálovo ladia s vaším zovňajškom. Ale to nie je všetko. Muž, ktorý kombinuje hodinky s košeľou a oblekom, by mal toho vedieť ešte viac. 

Na ktorej ruke nosiť hodinky? 

Hodinky sa vo všeobecnosti nosia na ľavej ruke. Tento zvyk vyplýva z toho, že väčšina ľudí sú pravácia hodinky by im prekážali. V prípade ľavákov sa od tohto pravidla upúšťa a etiketa akceptuje aj nosenie na pravej ruke. 

Základom je správna veľkosť hodiniek 

V posledných rokoch ovládli trh „oversize“ hodinky. Spoznáte ich tak, že vyzerajú takmer ako prístrojová doska a vyrábajú sa podľa pravidla „čím väčšie, tým lepšie“. Majú jedinú úlohu – pritiahnuť pozornosť. Ak sa vám páčia, zoberte si ich vo voľnom čase. Na spoločenské udalostialebo obchodné rokovania sú nevhodné. 

Podobne je to aj v opačnom prípade. Malé hodinky pôsobia na mužskej ruke trochu úsmevne. Ciferník vhodnej veľkosti by mal prekrývať približne 2/3 vášho zápästia. 

V koláži nájdete: hodinky Armani Exchange Hamptonhodinky Daniel Wellington Classic Petitehodinky Daniel Wellington Classic Bristol.  

Kovový alebo kožený remienok do spoločnosti? 

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Vo všeobecnosti platí, že po 18. hodine by ste mali nosiť hodinky s koženým remienkom a menším ciferníkom. 

Počas dňa môžete siahnuť aj po kvalitných kúskoch s kovovým remienkom. V tomto prípade je dôležitý dizajn. Mal by byť decentný a jednoduchý. Vyhýbajte sa športovým prvkom. 

Zlaďte hodinky s ostatnými doplnkami

Základné pravidlo hovorí, že kovové prvky na hodinkáchby mali byť v rovnakej farbe ako spona na opasku, obrúčka či manžetové gombíky. V prípade hodiniek s koženým remienkom sa sústreďte na to, aby ladil s opaskom a topánkami. 

Na formálnu príležitosť zvoľte ručičkové hodinky 

Analógové hodinky s ručičkami a ciferníkomsú považované za formálnejšie a sú určené na obchodné stretnutia a spoločenské udalosti. Digitálne hodinky s LCD displejom,nabité množstvom aplikácií a funkcionalít, nech sú akokoľvek užitočné, spadajú do kategórie bežného nosenia. 

Zohľadnite čas konania udalosti

Výber vhodných hodiniek závisí aj od dennej či nočnej hodiny. Na pracovné stretnutie počas dňa sa hodia hodinky so svetlejšími remienkami a ciferníkmi. Večer uprednostnite tmavšie farby, pričom najelegantnejšia je, samozrejme, čierna. 

Zložité ciferníky nepatria k obleku

Hodinky ako pre potápača a k tomu luxusný oblek. Takýto štýl nájdeme v mnohých filmoch s akčnými hrdinami, ale v bežnom svete ide o faux paux. Elegantný muž by mal nosiť kúsky s jednoduchým dizajnom,bez zbytočných ciferníkov navyše, komplikovaných údajov či dekorácií. Hodinky na skutočne významné spoločenské udalosti by mali ukazovať iba hodiny, minúty a sekundy. 

Pozor na dĺžku rukávov na košeli

Hodinky a rukáv košele musia byť podľa etikety zohratou dvojicou. Správnu dĺžku košele zistíte tak, že keď voľne zvesíte ruky, hodinky by mali mierne vytŕčať spod rukáva.

Nezabudnite na to, že ani pravidlá spoločenskej etikety nie sú všetkým. Aj taká drobnosť, akou sú hodinky, veľa prezradí o vašom charaktere a slušnej výchove. Nepokazte dojem tým, že sa na ne budete neustále pozerať. Dáte okoliu najavo, že vás čaká niečo dôležitejšie. Ak sa potrebujete pozrieť, urobte to veľmi nenápadne a iba raz. Budete džentlmenom oblečením aj správaním. 

Inšpirovali sme vás a rozhodli ste sa rozšíriť zbierku svojich hodiniek? Pozrite si náš výber vkusných a elegantných hodiniek k obleku i košeli.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.