Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Do pekných sandálov patria pekné nôžky. Ako sa o ne v lete starať?

Leto praje otvoreným topánkam a pestrofarebným lakom, ale pre vaše chodidlá je mimoriadne náročným obdobím. Doprajte im domácu kúru v podobe kúpeľa, pílingu a masáže. Poradíme vám, ako na to.

Je výzva udržať si pekné nohy počas celého roka.Bohužiaľ, v lete, keď chceme, aby boli perfektné, je to, ako naschvál, ešte zložitejšie. Vašimi nepriateľmi sú vyhriaty betón aj piesok, ktoré pokožkuvysušujú. 

Pravdou je, že pekné nôžky nebudete mať zo dňa na deň. Ale ani v prípade, že ste ich doteraz trochu zanedbávali, nič nie je stratené. Mierne hrubú a vysušenú pokožku zvládnete vyriešiť aj samy.

Čo môžete urobiť každý deň?

Základom letnej starostlivosti o nohy je hydratácia. Nohy, a predovšetkým päty, sú v tomto období viac namáhané než v ostatných ročných obdobiach. Zvoľte krémy, ktoré sú hustejšie a koncentrovanejšie. Účinok hydratačných krémov alebo olejov zvýšite, ak ich aplikujete hneď po sprche alebo kúpeli. Najlepší výsledok má krémovanie pred spaním.

Nezabudnite pravidelne zastrihávať nechty na nohách. Správny čas na ich skrátenie je opäť po kúpeli. V prípade nôh sú klieštiky vhodnejšieako nožničky. Čo sa týka tvaru, nechty na nohách by ste si mali zastrihávať rovno. 

Pripravte chodidlám večerný wellness

Minimálne raz za týždeňdoprajte nohám dôkladnejšiu starostlivosť. Ideálny čas na poriadnu letnú kúru je večer. Odvďačia sa vám pôvabným vzhľadom v letných sandáloch. Ako na to?

1. Začnite zmäkčovacím kúpeľom na nohy

Do vody pridajte soľ do kúpeľa, prípadne sódu bikarbónu, ktorá bojuje proti poteniu a pokožku pripraví na píling. Ďalšími účinnými pomocníkmi sú bylinky. Proti mykózam pomôže šalvia a nechtík lekársky. 

2. Ošetrite ich pemzou a odstráňte zhrubnutú kožu

Hrubú pokožku ošetrujte jemne. Nesnažte sa naraz a okamžite odstrániť všetku, pretože sa telo začne brániť a vytvorí jej ešte viac. V žiadnom prípade nepoužívajte žiletku. 

3. Doprajte nohám hydratáciu spojenú s masážou 

Masážny krém na nohy by mal obsahovať zložky, ktoré podporujú cirkuláciu krvi. Účinná je mäta, výťažok z borovice, zelený čaj a rozmarín. Počas masáže pomaly premasírujte chodidlá bruškami prstov. Začnite pod prstami a pokračujte smerom k päte. Viac tlaku vyviňte v oblasti oblúku pod prstami.  

Po celej procedúre natrite nohy hydratačným krémoma natiahnite na ne ponožky. Ráno budete mať nohy ako princezná. 

Nezabúdajte na opaľovací krém

Nohy v lete potrebujú ochranu pred ostrým slnkom.Opaľovacím krémom ošetrujete spolu s chodidlami aj nechty, ktoré sa skladajú z keratínu a sú rovnako citlivé ako pokožka. 

Problémy riešte čím skôr

Ak ste si vedomé závažnejších problémov s nechtami alebo so silne popraskanou pokožkou na pätách, mali by ste skočiť na pedikúru. V ideálnom prípade navštívte profesionálneho podológa, ktorý vám poskytne odbornú pomoc. 

Ošúchaný lak všetko pokazí

Pekne upravené nohy potrebujú už len malú čerešničku na záver – lak. Dobrou správou je, že ten na nohách vydrží dlhšieako na rukách. Nezabudnite na podkladový lak, ktorý zabráni zafarbeniu lôžok. Tie kvalitnejšie majú aj antibakteriálne účinky. 

Ak nemáte trpezlivosť a chuť nechty neustále upravovať a odstraňovať starý lak, radšej im nechajte prirodzenú farbu. Prípadne si ich nechajte upraviť gélovým lakom. Ošúchaný lakna nechtoch vyzerá veľmi zle.

Takto upraveným a ošetreným nohám budú chýbať už len pekné sandále a môžete vyraziť do sveta. 

 

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2020 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.