Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Základné informácie o značke DYRBERG / KERN

Značka dvoch svojských dánskych dizajnérov, ktorí sa vzájomne dopĺňajú a vytvárajú tak kolekcie vhodné pre ženy rôzneho veku a rôzneho vkusu. Vášňou k móde žijú už 30 rokov a je to vidieť. Každoročne predstavia dve veľké kolekcie a popri nich medzikolekcie, či limitované edície. Ich šperky sú zaujímavé a sexi. Dbajú na materiály, možnosť kombinovať a miešať kolekcie a celkový dojem. V každej kolekcii nájdete vyše 140 modelov a ak túto značku trošku poznáte, viete že tie najlepšie sa stávajú stálicami. O hru so svetlom sa stará značka Swarovski, ktorá dodáva krištáliky a výnimočnosť týmto šperkom.

 

História

Gitte Dyrberg a Henning Kern sa poznajú už od strednej školy, kedy obaja navštevovali Dánsku školu dizajnu. Ešte počas štúdia začali tvoriť a šiť oblečenie pre priateľov a známych, s čím prichádzali vynikajúce ohlasy a stále viac požiadaviek. Uvedomili si, že ich tvorba potrebuje značku a dosiahli ňou presne to, čo očakávali. Punc luxusu veľkých značiek. Mesiace v škole striedali s mesiacmi tvorby a kreativity a prichádzali stále s niečím novým. Po piatich rokoch spolupráce v roku 1990 však pochopili, že ich životom sú šperky. V roku 1997 boli prvýkrát nominovaní na cenu Gazelle a v roku 2001 získali ocenenie kráľa Frederika IX. za export. Za 30 rokov spolupráce dokázali, že sa perfektne dopĺňajú, čo priviedlo ich mená medzi popredné značky vo svete šperkov. 

 

Materiály a postupy výroby

Dyrberg/ Kern si dáva záležať na tom, aby sa na výrobu ich šperkov používali výhradne zdravotne nezávadné materiály. V žiadnej výrobnej fáze neobsahujú olovo ani nikel a nespôsobujú žiadne alergické reakcie. Časť šperkov je vyrobená z chirurgickej ocele, do ktorej je pridaná požadovaná zlatá farba, prípadne farba ružového zlata. Šperk je následne vyrobený už zo zafarbeného kovu, preto nehrozí, že sa vám farba zošúcha. Asi 60% kolecie je vyrábanej z mosadze pokovovanej chirurgickou oceľou, aby si zachovala svoju farbu a lesk. Na to D/K používa špeciálnu trvácnejšiu IP technológiu. Krištále pre túto značku dodáva Swarovski, čo zaručuje majstrovský brus a odraz svetla, takže šperky sú nádherne žiarivé. Ďalej môžete vidieť kombinácie s textilom, hodvábom, živicou a syntetické perly. D/K pravidelne predstavuje tiež kolekciu zo striebra. 

 

Starostlivosť

Čo sa týka pravidelnej starostlivosti, šperky si občas preleštite suchou bavlnenou handričkou. Šperky vyrobené len z chirurgickej ocele alebo striebra vodu znesú, avšak tie mosadzné a ostatné kombinované vode nevystavujte. Takisto sa držte zásady, že krémy a parfémy treba nanášať ešte predtým ako si svoj outfit doplníte šperkami. Nič tým nepokazíte ani pri trvácnejších šperkoch, zaručíte im tak dlhšiu živostnosť a lesk.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.