Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Ako nosiť manžetové gombíky? Naučte sa to s naším návodom

Napriek tomu, že manžetové gombíky sú tu s nami už niekoľko storočí, na popularite im to neuberá. Ako ich správne nosiť? S akou košeľou sa nosia a ako ich správne pripnúť? Toto všetko vám prezradí náš článok.

História manžetových gombíkov siaha až do 17. storočia. V tej dobe ich nosenie bolo výsadou kráľov a najvyššej šľachty. Gombíky sa vyrábali zo zlata a iných drahých kovov. V 19. storočíboli veľkým hitom anesmeli chýbať v šatníku žiadneho gentlemana. 

 

V súčasnej dobe sú manžetové gombíkystále považované za doplnok podčiarkujúci určitý status. Sú žiadaným doplnkom každého moderného elegána, ba čo viac, veľmi obľúbené sú aj u nežnejšej polovice ľudstva.

Správna košeľa je základ

Okrem manžetových gombíkovpotrebujete mať správnu košeľu. Od tej klasickej ju rozoznáte tak, že namiesto najspodnejšieho gombíka na rukáve má len dve dierky. Ak teda takú nájdete v obchode, budete vedieť, že ide o špeciálnu košeľu a nie chybný kus.

 

Ako sme už písali, manžetové gombíky sú šperk, a preto k ich noseniu treba pristupovať s patričnou gráciou. Košeľa, s ktorou ich budete nosiť, vám musí dokonale sedieť. V najlepšom prípade si takúto košeľu môžete nechať ušiť na mieru. Nezabúdajte na správnu dĺžku rukávov na košeli, ale i na saku. Manžetové gombíky by mali vytŕčať spod saka.

Ako gombíky správne nasadiť?

Nosenie manžetových gombíkov si vyžaduje aj trochu cviku. Ich nasadenie je trošku ťažšie ako zapnutie obyčajného gombíka, no nie je to nič náročné. Pozrime sa na celý postupbod po bode:

 

1. Gombík prestrčte oboma dierkami na rukávetak, aby jeho ozdobná časť bola na vrchnej strane rukáva. 

2. Ak si nie ste istí, či je gombík ozdobnou časťou hore, uistíte sa tak, že natiahnete ruku pred seba dlaňou dole.

3. Zo spodnej časti vám bude pretŕčať kolík. Jeho otočnú časť odklopte tak, aby gombík nevypadol.

4. Potiahnite za okraje manžetytak, aby sa v nej gombík ešte lepšie usadil.

5.Nakoniec zapnite obyčajný gombík, ktorý je na rukáve.

 

Aké jednoduché, však?

Náš tip

V prípade, že ste v nosení manžetových gombíkov úplní začiatočníci,skúste to najskôr s väčšími a hranatejšími gombíkmi. Keď nadobudnete určitú prax, môžete experimentovať s drobnejšími a okrúhlejšími. Na začiatok vám výborne poslúžia elegantné manžetové gombíky Emporio Armani z ušľachtilej ocele.

 

Veríme, že vďaka nášmu článku už viete, ako správne nosiť manžetové gombíky. Je to jednoduché a vďaka nim dodáte punc elegancie každému slávnostnému outfitu.

 

 

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.