Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Základné informácie o značke Petra Toth

História

Petra Toth je slovenská šperkárka a dizajnérka, ktorá vo svojej tvorbe používa pôvodné slovanské ornamenty a sofistikovane ich pretvára do súčasnej formy. Nádherné spojenie starého s novým predstavuje jej túžbu po súlade generácií a zachovaní skutočných rodinných hodnôt. Jej šperky prinášajú posolstvo o dôležitosti odovzdávania tradícií a spleti životných skúseností, ktoré symbolizuje práve tradičná ľudová výšivka.

"Človek bez úcty k tradícii je ako strom bez koreňov, najmenší nápor ho ľahko vytrhne z podstaty"

Príbeh značky Petra Toth je splneným snom vtedy len 6 ročného dievčatka, ktoré sa u svojej babičky na svet pozeralo cez sklíčko kryštálového lustra, s túžbou stať sa raz šperkárkou. Jej sen sa zhmotnil v kolekciách šperkov Slovenská epopej 1 a 2, ktoré sú oslavou jari a dominujú jej štylizované tulipány a farebné spevavé vtáky. Kontrast, symetria a vznešené proporcie charakterizujú ozvenu duše a srdca našich otcov a matiek stvárnenú v ornamente. Najnovšia kolekcia Mileva tiež nesie svoj vlastný príbeh, ktorý sa zrodil počas Petrinho tehotenstva. Je venovaná rodine a nesie v sebe posolstvo o zachovaní tradičných hodnôt a odovzdávaní životných skúseností medzi generáciami. S touto kolekciou Petra Toth predstavila aj dva vlastné perfémy s okúzľujucou vôňou, ktoré umocňujú jej pohľad na svet aj pomocou iných zmyslov ako zraku. A v neposlednom rade, fascinácia slovenským folklórom a sedemročné skúmanie tématiky ľudových ornamentov vyústilo do zrodu jedinečnej kabelky. Tá v sebe nesie atmosféru jarmokov a spája tradičné remeslá ako je brašnárstvo, medovnikárstvo, výrobu drevených hračiek a ľudovú výšivku.

Použité materiály a starostlivosť

Šperky z kolekcie Mileva sú odlišné z viacerých dôvodov. Po vizuálnej stránke bola po prvý krát použitá povrchová úprava galvanického pokovovania vo farbe ružového zlata a súčasne boli skombinované matné povrchy s leskom. Starí slovania síce používali na výrobu šperkov striebro, avšak zámerom u Petry Toth nie je tvorba šperkov v prvoplánovej rustikálnej forme, ale tak, aby v sebe neisli ducha modernej doby a boli súčasne fashion. Technologicky sú šperky vyrobené zložitým procesom odlievania metódou „strateného vosku“ zo zliatiny mosadze a následne ručne osádzané českým kryštálom.

Šperky nevystavujte kontaktu s vodou, kozmetikou, parfémom a pod. Nenoste ich počas športovania, domácich prác alebo iných aktivít, pri ktorých sa môžu mechanicky poškodiť. Na čistenie používajte suchú mäkkú handričku.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.