Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Šperky PETRA TOTH už aj v MOLOKO!

Zamilujte si šperky inšpirované ľudovou výšivkou s leskom modernej doby. Limitovaná edícia šperkov z kolekcie Mileva je teraz dostupná aj v MOLOKO Aupark a Eurovea! 

Petra Toth je slovenská šperkárka a dizajnérka, ktorá vo svojej tvorbe používa pôvodné slovanské ornamenty a sofistikovane ich pretvára do súčasnej formy. Nádherné spojenie starého s novým predstavuje jej túžbu po súlade generácií a zachovaní skutočných rodinných hodnôt. Jej šperky prinášajú posolstvo o dôležitosti odovzdávania tradícií a spleti životných skúseností, ktoré symbolizuje práve tradičná ľudová výšivka. 

Samotná kolekcia Mileva je „srdcovou záležitosťou“ Petry Toth. Celý proces navrhovania tejto kolekcie až po samotnú výrobu prebiehal počas deviatich mesiacov jej tehotenstva. Tento čas, prežitý v absolútnej harmónii, s očakávaním toho najkrajšieho dňa, aký môže žena zažiť, sa premietol do šperkov plných emócií, symbolov lásky a rodinného šťastia. Kolekcia je inšpirovaná slovenskou ľudovou výšivkou, ktorá je pretvorená do lesku modernej doby. Je pomenovaná po Petrinej dcére. Mileva je meno staroslovanského pôvodu a znamená milovaná-milujúca.

 Symboly a ornamenty použité v kolekcii Mileva

Obľúbený hlavný motív srdca sa na šperkoch nádherne snúbi s červenou farbou českých kryštálov. Nie je to náhoda, pretože červená je farbou „ľúbosti“ – toto slovo prastarého pôvodu vyjadruje vyššiu úroveň lásky – je to farba krásy, ktorá chráni pred všetkým zlým. Klasický symbol štvorlístka prináša šťastie a lásku, jeho štyri listy v tvare malých srdiečok symbolizujú štyri živly – oheň, vodu, zem, vzduch. V stredoveku sa umiestňoval za dvere, na dvere, okná, posteľ a to na ochranu domova, šťastia a zdravia jeho obyvateľov. Jedným z najzaujímavejších symbolov v kolekcii Mileva je špirála, rafinovane zakomponovaná do tvaru srdca. Špirála zrodu života symbolizuje putovanie duše. A v neposlednom rade tu máme jeden z najsilnejších symbolov „Perúnov kvet“ nazývaný taktiež Perúnov kríž, Perúnova hviezda, alebo ružica. Je symbolom rodiny. Nosením tohto symbolu je človek obdarený schopnosťou porozumenia a prezretia vecí dovtedy skrytých. Je to pre nás symbol vyššieho poznania, nájdenia samého seba, zasvätenia a premeny v nového človeka. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.