Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Základné informácie o značke PANDORA

PANDORA je šperkárska značka svetového mena, obľúbená, štýlová, variabilná a dostupná. Známa je predovšetkým náramkami, korálkami a príveskami, ktoré dávajú zákazníčkam možnosť tvoriť a skladať si svoj vlastný šperk a ukázať tak svoju originalitu a štýl. Vytvorením takéhoto šperku je jeho majiteľka zároveň jediná, ktorá taký vlastní. Na princípe kombinovania a skladania PANDORA ponúka tiež náušnice, prstene, či náhrdelníky. 

 

História

Všetko sa to začalo pred vyše tridsiatimi rokmi, kedy v meste Copenhagen v Dánsku vznikol malý šperkársky obchod. Založili ho manželia Per a Winnie Enevoldsenoví a ešte netušili, že položili základy značke, ktorá sa stane jedným z najväčších predajcov šperkov na celom svete. Zo začiatku často cestovali do Thajska kvôli šperkom pre import, no dopyt po ich produktoch v Dánsku rýchlo narastal a tak sa zamerali na veľkoobchod. Po pár úspešných rokoch v roku 1987 prerušili maloobchodnú činnosť, presťahovali sa do nových priestorov a prijali prvého in-house dizajnéra značky PANDORA a začali sa zameriavať na tvorbu vlastných jedinečných šperkov. O dva roky neskôr presťahovali výrobu do Thajska, ktoré má dlhú šperkársku tradíciu. V roku 2000 bol pre Dánsky trh predstavený prvý koncept náramku s príveskami. V nasledujúcich rokoch sa export rozrástol do USA, Nemecka a Austrálie. V súčastnosti sa PANDORA predáva vo vyše 70 krajinách na šiestich kontinentoch a výroba prebieha v štyroch fabrikách a stále sa rozrastá.

 

Materiály a postupy výroby

Šperky sú vyrábané zo striebra, 14k a 18k zlata. V ponuke sú aj náramky z oxidovaného striebra s tmavým nádychom. Korálky a prívesky sú ručne dokončované, čo sa odráža aj v drobných detailoch a rozdieloch jednotlivých motívov. Na výrobu korálok a šperkov sa okrem cenných kovov používajú aj prírodné kamene, kultivované perly, drahokamy a polodrahokamy, zirkóny, muránske sklo, farebný email, bavlna a koža. Zirkóny vo väčšine šperkov sú vsádzané metódou pavé, čo im zabraňuje vypadnúť. Sklo na korálkach pochádza z ostrova Murano, ktoré je známe výrobou kvalitného ručne vyrábaného skla, čo  je vidno aj na rozdieloch medzi jednotlivými korálkami. Čo sa týka emailu, PANDORA momentálne používa taliansku glazúru, materiál obsahuje čiastočky kremeňa, ktoré sú pálené pri vysokých teplotách a tak nanášané na šperk. Takýto email sa neodlamuje, je odolný voči väčšine chemikálií a je možné z neho získať takmer akúkoľvek farbu. 

Starostlivosť o šperky

Striebro na vzduchu prirodzene oxiduje a časom začernáva, preto je vhodné ak si svoje šperky občas vyleštíte handričkou, aby nestratili svoj lesk. Handričku priamo od Pandory Vám pribalíme pri kúpe nového náramku. Oxidácia na nových korálkach je pridaná už pri výrobe, aby konkrétny motív správne vynikol. Čo sa týka náramkov z tmavého striebra, sú oxidované chemicky a časom môžu vyblednúť, čo je ale prirodzený proces. Pandoru si môžete dať vyčistiť aj ultrazvukom. Dajte ju však šikovnému zlatníkovi, ktorý dá pozor na detaily, keďže email, perličky alebo perleť by sa touto metódou mohli poškodiť.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2022 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.