Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Základné informácie o značke Armani Exchange

Talianska spoločnosť Giorgio Armani S.P.A. je celosvetovo pôsobiaci módny dom, ktorý navrhuje, vyrába, distribuuje a predáva oblečenie, kožené produkty, topánky, doplnky, hodinky, šperky, okuliare, kozmetiku a bytové doplnky. 

 História

Giorgio Armani z talianskeho mesta Piacenze pôvodne vyštudoval lekárstvo, ale svoju vášeň našiel vo fotografovaní a neskôr pracoval v obchodnom dome La Rinascente ako dizajnér výkladov. V rokoch 1961 až 1970 Armani pracoval ako dizajnér vo svetoznámom módnom dome Nino Cerruti. Opustil ho však, aby mohol vytvoriť svoju vlastnú značku. V roku 1974 s jeho partnerom Sergioom Galeottim založili spoločnosť Armani s oblečením pre mužov a od roku 1975 aj pre ženy. Časom sa k spoločnosti pridala aj jeho sestra Rosanna Armani. Armani zožal medzinárodný úspech, keď obliekal niekoľko významných Hollywoodskych hviezd, predovšetkým Richarda Gerea vo filme Americký gigolo z roku 1980. V roku 2001 ho časopis Forbes vyhlásil za najúspešnejšieho talianskeho módneho návrhára odhadujúc jeho príjem na $1,7 miliardy a o päť rokov neskôr mu dal ten istý titul odhadujúc trojnásobný nárast jeho majetku.

Armani Exchange je značka patriaca ku skupine Armani Group, ktorá bola na trh uvedená v roku 1991 a zahŕňa nielen hodinky, ale aj oblečenie a ďalšie doplnky. Ide o najmladšiu a cenovo najdostupnejšiu značku z portfólia spoločnosti. Je určená pre novú generáciu spotrebiteľov, orientovaných na rýchlo sa meniace módne trendy a vyznávajúcich individuálny, mestský štýl. Armani Exchange definuje nový dress code, ktorý čerpá inšpiráciu zo sveta veľkomiest a ich industriálnych zákutí, zo živého sveta ulice a hudby. Hodinky z kolekcie Armani Exchange oslavujú rýchly životný štýl a zvodnú náladu, ktorá vchádza do života po zotmení. 

Značka je od svojho uvedenia na trh rýchlo rastúca, hlavne vďaka cenovej dostupnosti (hodinky od 120 do 350 Eur), dizajnu (v ponuke sú módne aj klasické a športové modely) a svetoznámemu menu Armani.

Materiály

Telá hodiniek sú vyrobené prevažne z chirurgickej ocele, nájdeme aj modely vyrobené z acetátu alebo silikónu. V závislosti od modelu sú remienky buď z chirurgickej ocele, pravej kože, acetátu, silikónu alebo kaučuku. Chirurgická oceľ môže byť povrchovo upravená a IP technológiou pozlátená napríklad žltým alebo ružovým zlatom. Hodinky majú japonský strojček Miyota a minerálne sklíčko. Oficiálnym výrobcom hodiniek Armani Exchange je od roku 2006 Fossil Group. 

Starostlivosť

Chirurgickú oceľ a ostatné časti hodiniek ľahko preleštíte suchou bavlnenou handričkou. Hodinky nenoste počas športovania, manuálnych prác, spánku a aktivít, ktoré by ich mohli poškodiť. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.