Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Ako kombinovať farby oblečenia? Inšpirujte sa ročnými obdobiami

Rozkvitnuté lúky, ružové puky na jabloniach, ale aj zamrznutá príroda – farebné inšpirácie, ktoré nenájdete v módnych časopisoch ani na instagrame fashion blogeriek. Zoberte si pohodlnú obuv a vyberte sa do prírody.  Nájdete v nej farby, ktoré nikdy nevychádzajú z módy.

Výber vhodných farieb oblečenia je umenie, ktoré sa dá naučiť. Nezáleží na tom, ako veľa vecí máte v skrini, ani koľko stáli. Príjemný a estetický outfit vytvoríte aj bez výbavy, akú mala Carrie Bradshaw v seriáli Sex v meste.

Základné pravidlá kombinovania farieb

Množstvo osobných štylistov pracuje s pomôckou, ktorá sa volá farebné koleso. Ide o škálu základných farieb a farieb, ktoré vznikli ich miešaním. Okrem toho sa na ňom nachádzajú aj ich ďalšie svetlé a tmavé odtiene.

 

S farebným kruhom sa pracuje jednoducho. Pomocou neho vyberiete škálu, ktorá bude lahodiť ľudskému oku. Farby voľte podľa týchto troch princípov:

  1. Kombinácia dvoch farieb, ktoré ležia na škále oproti sebe.
  2. Kombinácia troch farieb, ktoré sú od seba v rovnakej vzdialenosti (vytvárajú rovnostranný trojuholník).
  3. Kombinácia dvoch až troch farieb, ktoré nájdete vedľa seba. 

Nezabudnite ani na tie odtiene, ktoré sa na kolese nenachádzajú. Neutrálne farby, ako sivá, čierna alebo biela, neodmysliteľne patria do každého jedného šatníka. Pri výbere škály to zbytočne nepreháňajte. Zlaté pravidlo znie: využite maximálne tri farby a jednu neutrálnu. 

Príroda to vie aj bez farebného kolesa

Príroda okolo nás nepozná teórie o farbách ani žiadne pravidlá, napriek tomu je vždy dokonalá. Má svoje vlastné farebné koleso, ktorým sú štyri ročné obdobia. Jar, leto, jeseň a zima sú zdrojom nestarnúcich a vždy vkusných kombinácií. 

Jar plná pastelových farieb

Jar patrí teplým odtieňom a sýtym farbám, ktoré sú svieže a jasné. Základnou jarnou farbou je žltozelená, ktorú nájdete medzi kvetmi, na tráve aj v stromoch. Žltozelená sa perfektne hodí k všetkým odtieňom ružovej. 

Na obrázku nájdete: kľúčenku Furla Pon Pon Monocol Cedrotenisky Guessruksak Marc Jacobs a náušnice Dyrberg/Kern.

Leto, to sú červené maky a voda

Aj keď je leto najteplejším ročným obdobím, v prípade farebnej škály to neplatí. Práve naopak, je chladnejšia. V letných farbách kraľuje modrá, ktorá pôsobí osviežujúco a pripomína vodu. Doplňte ju červenou alebo zelenou a získate dokonalý letný outfit.

Na obrázku nájdete: okuliare Guessbaleríny Armani Jeansobal na iPhone 8 Marc Jacobspeňaženku Furla a náramok Thomas Sabo.

Jesenná inšpirácia v zemitých odtieňoch

Predstavte si októbrovú prechádzku po lese – to sú farby jesene: teplé, zemité, ale aj žiarivé. Medzi všetkými odtieňmi prevláda žltá, hnedá, oranžová a červená. 

S oranžovou v šatníku pracujte veľmi opatrne. Naopak, hnedé odtiene svedčia takmer všetkým ženám. Posledné teplé lúče slnka vám pripomenú zlaté doplnky. 

Na obrázku nájdete: okuliare Michael Kors,peňaženku Vivienne Westwoodkabelku na rameno Michael Korsčlenkové čižmy Michael Kors a hodinky Guess.

Elegantná ako pani zima

S príchodom decembra ubudnú v prírode farby a nastúpi chladná elegancia. Spomínate si ešte na snehovú kráľovnú z rozprávky Hansa Christiana Andersena? Strieborné topánky, dlhé biele šaty, korunka s modrými kamienkami. Farby zimy sú chladné a tlmené. Ak im chcete dodať trochu kontrastu, skúste to so smaragdovo-zelenou alebo žltou. 

Na obrázku nájdete: kabelku do ruky Furla Daliarukavice Vivienne Westwoodpeňaženku DKNYprsteň Ti Sento s modrým syntetickým krištáľomdámske strieborné hodinky Guess.

Jedna rada na záver:Aj pri tej najlepšie zvolenej farebnej kombinácii myslite na to, ako farby rozmiestnite. Zohľadnite svoju farbu pleti i vlasov. Sukne a nohavice sa nenachádzajú pri tvári, a preto sa sem hodia iné odtiene ako na blúzky a tričká. 

 

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.