Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Oslávte príchod leta s prírodnými motívmi

Jedným z najzaujímavejších trendov v doplnkoch na túto sezónu je rozhodne umelecká interpretácia sveta fauny a flóry, ktorý poskytuje nevyčerpateľné zdroje inšpirácie.

Kolekcia BILOBA od dánskej značky DYRBERG/KERN Vás očarí nádhernými a unikátnymi šperkami, ktoré sú prepracované do najmenších detailov. Je to dokonalá poklona prírode a jej majstrovskému umeniu. Ginko biloba je posledný zástupca už dávno zaniknutej rastlinnej ríše a aj vďaka svojim liečivým vlastnostiam je tento strom vo východných kultúrach považovaný za posvätný. Používa sa ako symbol sily a dlhého života. Po atómových útokoch na Japonsko boli tieto stromy dokonca odolnejšie ako niektoré budovy a ako prvé z rastlín sa zotavili a začali im rásť listy.

Malé biele sedmokrásky zdobia naše lúky a záhrady takmer po celý rok, od skorej jari až do neskorej jesene. Táto drobná rastlinka má úžasnú schopnosť regenerácie a jej liečivé účinky sa dlhodobo využívajú v ľudovom liečiteľstve. Jemné a nežné kvietky sedmokrásky inšpirovali aj dizajnérov holandskej značky TI SENTO. Vo svojej najnovšej jarnej kolekcii prestavili celý set šperkov vyrobených zo striebra a žiarivých zirkónov, inšpirovaný práve tvarom jej okvetných lístkov. Náhrdelník, náušničky, náramok či prsteň pôsobia veľmi žensky a sú ideálnym doplnkom na každý deň. 

Značka THOMAS SABO ponúka v rámci svojej kolekcie CHARM CLUB hneď niekoľko príveskov inšpirovaných svetom rastlín a živočíchov. Medzi favoritov tejto sezóny patria rozhodne pestrofarebné prívesky s exotickými motívmi, ktoré sa dajú nosiť na náramku alebo na retiazke na krku. Plameniaky sú považované za symbol mladosti, leta a krásy. Vďaka ich typickej farebnosti, ktorá hrá odtieňmi ružovej a lososovej, sú obľúbeným motívom nielen na módnych doplnkoch, ale aj na rôznych úžitkových predmetoch (kto ešte nemá obrovskú nafukovačku v tvare plameniaka, akoby ani nebol) a v interiérovom dizajne. Papagáje sú rovnako obľúbené pre ich schopnosť učenlivosti a úžasne farebné prevedenie. Pripomínajú nám dobrodružné zážitky z ďalekých krajín alebo zatiaľ nesplnené cestovateľské sny.

Napriek tomu, že hady vzbudzujú u niektorých ľudí strach alebo dokonca odpor, ide o fascinujúce živočíchy, ktoré mali takmer v každej kultúre istú symboliku. Jedinečným spôsobom sa v nich prelínajú protichodné symbolické významy života a smrti, ale aj sily, večnosti a moci. V antickej mytológii boli stelesnením božstva a sú vyobrazené spolu s egyptskými faraónmi či gréckymi a rímskymi bohmi, zdobia rôzne predmety, umelecké diela alebo chrámy. Vy sa takisto môžete premeniť na sebavedomú bohyňu s kolekciou šperkov značky GUESS, ktorá stelesňuje hada v jeho elegantnej a majestátnej podobe. Objavte tieto výrazné a masívne náhrdelníky, náramky či náušnice, ktoré z Vás urobia skutočnú divu.

Nemenej zaujímavým živočíchom je aj posvätný chrobák Skarabeus, typický symbol Egypta. Už v staroveku bol uctievaný ako symbol slnečného cyklu a predstavoval kolobeh znovuzrodenia. Je asi jediným hmyzom, ktorý bol zaradený medzi božstvo a jeho podoba sa objavuje na rôznych amuletoch, soškách, drahých kameňoch a šperkoch. Nosením mali ich majiteľovi priniesť bohatstvo, šťastie a ochranu pred zlom. Či už tomu veríte alebo nie, náhrdelník MINTY DOT so symbolom Skarabea je nádherným doplnkom, ktorý osloví najmä milovníkov jemných a minimalistických šperkov. Je vyrobený z 9 karátového zlata a je ideálny na vrstvenie s inými tenkými retiazkami, alebo sa dá nosiť aj samostatne.

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.