Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Základné informácie o značke JOOP!

Nemecký dizajnér Wolfgang Joop je tvorivou silou jedného z najúspešnejších impérií svetovej módy. Značka JOOP! vyjadruje odmietanie zaužívaných konvencií, no zároveň si zachováva úctu k estetike a klasike. Nemecká značka JOOP! je známa provokatívnymi kolekciami, ale hlavne medzinárodnými oceneniami vôní. Wolfgang Joop má mnoho aktivít aj mimo módy a dizajnérstva. Jeho obrovský počet ilustrácií je vystavených v Múzeu für Kunst v Hamburgu. Napísal aj rôzne knihy a produkoval množstvo článkov pre časopisy a noviny ako Der Spiegel, Stern a Welt am Sonntag. Joop podporuje organizáciu pre sexuálne zneužívané deti a Hamburg Leuchtfeuer organizáciu pre ľudí  s AIDS.

 

História

JOOP! založil nemecký módny návrhár Wolfgang Joop. Wolfgang študoval psychológiu reklamy na univerzite v Braunschweigu. Neskôr sa stal čestným profesorom pre módne návrhárstvo na Universität der Künste v Berlíne. Značka spoločnosti JOOP! vznikla v roku 1981 a v roku 1987 dosiahol obrovský úspech, keď ukázal svoju zbierku kožuchov, ktoré boli publikované v New York Times. V roku 1987 svet spoznal prvý parfum, ktorý niesol názov podľa jeho mena. Aby symbolizoval energiu, pridal sa za názov výkričník. Za ním nasledovali odevy, obuv, šperky, okuliare a iné doplnky. V roku 2003 založil Wolfgang Joop podznačku Wunderkind.

 

Materiály

Asi 40% kolekcie tvorí striebro potiahnuté vrstvou ródia, zvyšok šperkov je vyrobený z chirurgickej ocele. Tá je pri niektorých modeloch farbená zlatom a ružovým zlatom. Veľmi často používajú v šperkoch zirkóny, kaučuk, ónyx, kožu a email. Telo hodiniek je vyrobené taktiež z chirurgickej ocele, minerálneho sklíčka a vnútri nosí japonský strojček Miyota. Hodinky sú zdobené zirkónmi, perleťou, prípadne pozlacované. Remienky sa vyrábajú tiež z kaučuku, kože alebo  keramiky. Na väčšine hodiniek nechýba chronograf a dátumovník.

 

Starostlivosť

Chirurgickú oceľ a ródiované striebro preleštite suchou alebo vlhkou bavlnenou handričkou. Po očistení šperk osušte. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2019 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.