Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Základné informácie o značke EMPORIO ARMANI

Giorgio Armani S.P.A. je medzinárodný taliansky módny dom, ktorý navrhuje, vyrába, distribuuje a predáva oblečenie, kožené produkty, topánky, doplnky, hodinky, šperky, okuliare, kozmetiku a bytové doplnky. Podznačka Emporio Armani provokuje k jedinečnosti a osobitosti. Spája modernú eleganciu s prvkami ležérnosti, stavia na klasike a čistých líniách a drží si tak verných obdivovateľov už niekoľko rokov. Táto značka je pre ľudí, ktorí milujú nadčasovosť, istú konzervatívnosť a kvalitu. Meno Armani sa zapísalo ako synonymum pre luxusnú módu na celom svete a je považované za jedno z najprestížnejších mien v módnom priemysle. Aktuálnymi tvárami Emporio Armani sú herečka Megan Fox a futbalista Christiano Ronaldo.

 

História

Giorgio Armani z talianskeho mesta Piacenze pôvodne vyštudoval lekárstvo, ale svoju vášeň našiel vo fotografovaní a neskôr pracoval v obchodnom dome La Rinascente ako dizajnér výkladov. V rokoch 1961 až 1970, Armani pracoval ako dizajnér vo svetoznámom módnom dome Nino Cerruti. Opustil ho však, aby mohol vytvoriť svoju vlastnú značku. V roku 1974 s jeho partnerom Sergioom Galeottim založili spoločnosť Armani s oblečením pre mužov a od roku 1975 aj pre ženy. Časom sa k spoločnosti pridala aj jeho sestra Rosanna Armaniová. Armani zožal medzinárodný úspech, keď obliekal niekoľko významných Hollywoodskych hviezd, predovšetkým Richarda Gerea vo filme Americký gigolo z roku 1980. V roku 2001 ho časopis Forbes vyhlásil za najúspešnejšieho talianskeho módneho návrhára odhadujúc jeho príjem na $1,7 miliardy a o päť rokov neskôr mu dal ten istý titul odhadujúc trojnásobný nárast jeho majetku.

 

Materiály

Približne 30% kolekcie šperkov je zo striebra a pozláteného striebra, zvyšok je z chirurgickej ocele. Chirurgická oceľ je pri niektorých modeloch farbená zlatom alebo ružovým zlatom. Značka s obľubou používa keramiku, zirkóny, austrálsky opál, kaučuk, ebenové drevo, ónyx alebo kožu. Hodinky sú vyrábané z chirurgickej ocele s minerálnym sklíčkom a japonským strojčekom Miyota, pri dámskych modeloch sa na ciferníku môže objaviť perleť. Remienky sú zhotovené aj z materiálov ako je kaučuk, koža, keramika, či ojedinele titan. 

 

Starostlivosť

Strieborné šperky jemne čistite handričkou určenou na striebro. Chirurgickú oceľ a ostatné časti šperkov si preleštite suchou bavlnenou handričkou.

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2020 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.