Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Trendy slnečných okuliarov v 2018: noste ich ako filmové hviezdy

V lete sú vaše oči oveľa častejšie vystavené slnečnému žiareniu. Slnečné okuliare by preto mali byť samozrejmosťou. Viete, aké sú tento rok v kurze? Sezónu jar/leto 2018 predstavili módni návrhári už v roku 2017. Ak ste trendy z mól prehliadli,pozrite sistručnú rekapituláciu.

Slnečné okuliare sú nevyhnutným letným doplnkom. Sú farebné, veselé, štýlové a chránia váš zrak. Výhodou kvalitných okuliarov je fakt, že nejde len o sezónnu záležitosť. Vkusné okuliare môžete nosiť počas celého roka. Perfektne ukryjú kruhy pod očami aj zlú náladu. 

Rok 2018 je v prípade slnečných okuliarov skutočne rôznorodý. Na mólach sa objavili okuliare všetkých možných farieb a tvarov. Čo sa týka veľkosti, v lete 2018 budú dominovať „oversize“ okuliare. Z tvarov budú v kurze pilotky a okuliare v tvare mačacích očí. 

Retro aj moderné, hlavne nech sú okrúhle 

Prvým trendom roku 2018 sú okrúhle okuliare v štýle 60. rokov. Na módnych prehliadkach sa objavovali vo všetkých veľkostiach, od miniatúrnych až po obrovské oversize okuliares hrubým plastovým rámom.

Guľaté retro okuliare si môžete kúpiť v akýchkoľvek farbách, trendom sú žlté alebo zrkadlové sklá. Okrúhle krivky prenikli aj do najnovších modelov slnečných okuliarov Folli Follie alebo Guess.

instagram
instagram

Nevšedné dlhé a úzke okuliare 

Ani tento rok však nie sú všetky okuliare iba veľké a výrazné. Na mólach sa objavili aj úzke a hranaté modely v kolekciách módnych domov MIU MIU aj Prada. Ich rámiky môžu byť kovové aj plastové. Máte odvahu na takýto experiment?

instagram
instagram

Super úzke tvary ako z Matrixu 

Zo všetkých trendov na rok 2018 najviac vyčnievajú okuliare v štýle Matrixu. Pripomínajú mačacie okuliare, ale sú oveľa užšie. Netradičný futuristický tvarje len pre odvážne povahy.

 

instagram
instagram

„Oversize“ okuliare v štýle mačacích očí 

Ďalším trendom, ktorý sa opäť vrátil na móla, sú takzvané „mačacie“ okuliare alebo, inak nazývané, butterfly. Tento dizajn je stálicou v obchodoch aj na módnych prehliadkach, pretože pekne predlžuje tvár. Mačacie okuliare sú sexi aj elegantné. 

Rámy a sklá môžu byť akejkoľvek farby, podstatné je len to, aby boli veľké. Za takýmito okuliarmi sa dajú dobre skryť aj niektoré nedostatky,ako napríklad vysoké čelo. 

Mačacie rámy si našli svoje miesto aj v kolekcii slnečných okuliarov Michael Kors. Presvedčte sa na ich instagramovom profile.

instagram
instagram

Hrubé „oversize“ rámy 

Módny dom Roberto Cavalli stavil na ďalší trend a tým sú hrubé rámy. Za takýmito okuliarmi sa rozhodne neschováte, pretože ich výrazné farebné prevedenie bude lákať zvedavé pohľady. Stavte na rámy v prírodných farbách a získate vkusný a horúci kúsok do vašej zbierky.

instagram
instagram

Slnečné okuliare ako šperk 

Rám vašich okuliarov nemusí byť len hladký. V kurze sú aj kúsky zdobené dekoráciami, kamienkami a perlami. Okuliare sa zmenia na vašej tvári na skutočný šperk, ktorý dodá vášmu stylingu originalitu.

 

instagram

Nech už podľahnete trendom alebo stavíte na klasiku v podobe pilotiek, myslite na to, že okuliare musia mať predovšetkým kvalitný UV filter. Ako sa orientovať v rôznych číslach, skratkách a označeniach, sme pre vás spísali v staršom článku: Ako si správne vybrať slnečné okuliare

Okrem toho dbajte na to, aby vám pevne držali na hlave a hodili sa k vášmu typu tváre. Výber kvalitných slnečných okuliarov popredných módnych značiek nájdete v našom e-shope

 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.