Poštovné pri nákupe 
nad 39€ zadarmo 

Typy náhrdelníkov, ktoré nosíme najčastejšie (1. časť)

Ktorý náhrdelník zvýrazní vašu prirodzenú krásu? Jemný, farebný, alebo poriadny masívny? Predstavíme si presne päť typov náhrdelníkov, ktoré nosíme najradšej

1. „Choker“

Slovenský preklad tohto typu náhrdelníka je „obojok“, preto sme jeho pomenovanie nechali radšej v angličtine. Samozrejme, ide len o názov, nie o kvalitu a estetiku tohto druhu šperku. S vaším výzorom dokáže spraviť divy.

Ide o náhrdelník, ktorý takmer úplne prilieha ku krku, pretože jeho dĺžka je od 35 do 42 centimetrov. Nie je však tým najkratším. Existuje ešte aj 25 až 33 cm „collar“, ktorý najkrajšie vynikne so šatami do tvaru V alebo s košeľou. Náhrdelník z ružového zlata od známeho výrobcu Thomas Sabo nadchne jemné povahy.

Choker môže mať rôzne podoby, či už druhom materiálu, alebo hrúbkou. Najlepšie vyzerá na odhalenom dekolte. Preto v pokoji noste choker spolu so šatami bez ramienok alebo s topmi, ktoré ukážu váš zvodný krk. Takisto môžete vyskúšať zladiť tento typ náhrdelníka k neutrálnemu looku. Upútate ním už zďaleka. 

Štýlový masívny náhrdelník z chirurgickej ocele si na vás všimne každý.

Náhrdelník „choker“ s dĺžkou 40 cm je vhodný na bežné nosenie.

2. Masívny a extravagantný

Druhý typ, ktorý vám predstavíme, je jednoducho oslňujúci. Mal by byť najdôležitejším prvkom outfitu. Svojím tvarom, farbou alebo celkovým prevedením okamžite vzbudzuje pozornosť. Charakterizuje ho výrazná veľkosť. A k akému oblečeniu sa hodí?

K tomu úplne najjednoduchšiemu. Ak rady nosíte biele tričko s riflami, vyskúšajte si k tomu raz dať takýto výrazný šperk. Jednofarebné šaty sú taktiež dobrou voľbou. Dôležitejšie, ako zvažovať, k akej farbe oblečenia ho využiť, je spolu s ním nepoužiť rôzne iné motívy a vzory. S jeho mohutnosťou by sa pobili. 

Tento šperk z chirurgickej ocele je ozdobený 18-karátovým zlatom. 

Robustný visiaci náhrdelník na prvý pohľad zaujme. 

3. „Opera“ náhrdelník

No a dostávame sa k tretiemu typu, ktorý tiež s obľubou nosíme na svojich dekoltoch. Ide o typ náhrdelníka, ktorý má od 70 do 90 cm, a teda nám siaha pod prsia alebo dokonca až po pás. Jeho využitie je celkom jednoduché. Ak nenosíte hlboké výstrihy, ale, naopak, radšej máte pulóvre či šaty s výstrihom ku krku, „opera“ náhrdelník zvýrazní vašu ženskosť. Vybrať si môžete z niekoľkých materiálov, ale najviac zo všetkých vám odporúčame perly. 

Náhrdelník, zdobený perlami, s dĺžkou 80 cm, môžete nosiť aj preložený na polovicu. Tým z neho vznikne „choker".

Veríme, že sa vám naše tipy na náhrdelníky páčili a že ich odteraz budete vedieť lepšie kombinovať k svojim outfitom. Keďže druhov náhrdelníkov, ktoré stoja za zmienku, je viac, v nasledujúcej časti príde pokračovanie.

Ak máte otázky k šperkom v našom e-shope, samozrejme, neváhajte kedykoľvek kontaktovať. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.