Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Malé, zlaté či s kamienkami? Vieme, ktoré náušnice vám pristanú!

Perfektný make-up, oblečenie, aj topánky pasujú ako uliate. Stále však máte pocit, že to nie je ono. Podstatnú úlohu v tom, ako sa vo svojom outfite cítite, zohrávajú doplnky. Dnes podrobíme mikroskopickému skúmaniu vhodnosť náušnic k vašej tvári. 

Ako zistiť typ tváre? Obkreslite ho alebo zmerajte

Určite ste už počuli o tom, že k okrúhlej tvári sa hodí iný typ náušníc ako napríklad k štvorcovej. Viete však, ako zistiť, ktorý typ máte vy?

Postavte sa pred zrkadlo v dobre osvetlenej miestnosti a nakreslite naň svoje obrysy tváre. Stojte s vystretými plecami. Rozpustené vlasy a ofinu si vypnite. Buďte v takej vzdialenosti, aby ste bez pohybu mohli načiahnuť ruku a kresliť. Načrtnite iba obrysy tváre bez uší. 

Všímajte si detaily ťahov fixky. Ktoré rysy tváre vytŕčajú? Je tvár vysoká alebo je naopak jemne zaoblená? Máte ostré hrany? Sú obrysy smerom k brade užšie? 

Tieto a iné otázky vás navedú k typu tváre, ktorý je vám najbližší. Pravdou však je, že je ich dosť veľa na to, aby sa nám dva rôzne tvary niekedy prelínali. 

Jednotlivé časti tváre sa dajú zmerať aj pomocou metra. Alebo si pozrite svoje fotografie a porovnávajte ich. Taktiež sa môžete spýtať viacerých kamarátok, ako to vidia ony. Viac názorov vám predostrie objektívnejší pohľad. 

tvary tvare

Náušnicami zakryjete nedostatky

Podľa typu tváre sa viete krajšie nalíčiť a vybrať si doplnky. Tvary a zázračné ťahy púdra dokážu zvýrazniť to pekné a eliminovať nežiadúce.Rysy tváre sú tiež rozhodovací faktor pri výbere okuliarov i účesu.

Okrúhla tvár

Okrúhla tvár je „plná” vo všetkých svojich častiach. Jej „majiteľky” vyzerajú mladšie, ako v skutočnosti sú. Preto si Catherine Zeta-Jones či Cameron Diaz udržiavajú mladistvý vzhľad. V tomto prípade potrebujete zjemniť guľatosť, takže už žiadne kruhy a okrúhle tvary. 

modre visiace nausnice dyrberg kern2

nausnice s kamienkami pandora2

Pasovať vám budú výrazné náušnice a ich tvary. 

Oválna tvár

Sen každej ženy, lebo sa jej hodí, takpovediac, všetko. Ich tvar pripomína obrátené vajíčko, to znamená, že je dlhší ako širší. Vrch (čelo) je o niečo širšie ako spodok (čelusť). Podstatné je, že pri výbere náušníc sa nemusíte obmedzovať. Túto výhodu majú hviezdy ako Rihanna, Julia Roberts a Angelina Jolie.  

nausnice v tvare ruze pandora

strieborno zlate nausnice guess3

 

Trojuholníková

Trojuholníkovou tvárou sa môže pýšiť Kate Moss alebo Jennifer Aniston. Zvoľte T-čkové náušnice, ktoré zjemnia hranaté črty. Vhodné sú pre vás kruhy, dlhšie visiace náušnice pravidelných tvarov alebo mierne rozširujúce sa v dolnej časti.

kruhove nausnice guess3

strieborne visiace nausnice2

Štvorcová

Ak máte štvorcovú tvár, typické pre vás budú ostré črty tváre, podobne, ako ich má Angelina Jolie, Keira Knightley či Demi Moore. Mali by ste sa usilovať zjemniť ich náušnicami v podobe slzičiek, kruhov či visiacich tvarov. Nekupujte si malé napichovacie náušnice a náušnice v tvare štvorca či obdĺžnika.

nausnice swarowski

strieborne nausnice pandora

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.