Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Kvety čerešne: Symboly kultúr, ale aj módy

Čerešňa nám dáva nielen zdravé a chutné ovocie, ale často sa symbolicky využíva v rôznych kultúrach a odvetviach. Kvety čerešne sú celkom bežným motívom šiat, čeleniek alebo náušníc. V článku vám o nich povieme pár zaujímavostí.

Sakury – najkrajšie japonské stromy

Určite ste už videli japonské čerešne, ktorých ružovo-biele lupene upútavajú zrak okoloidúcich. V Japonsku ich nazývajú sakury a v čase ich kvitnutia si dokonca Japonci berú dovolenky, len aby si mohli pozrieť toto farebné divadlo. Sú nádherným počinom prírody.

Na Slovensku nám ako dôvod dovolenky obdivovanie sakury neprejde. No počas víkendových prechádzok si ich o chvíľu určite všimnete. Niektoré kvitnú už v marci, iné však až od mája. Je zjavné, že sa nepestujú pre plody, ale iba pre ich okrasné kvety. Vedia rýchlo odkvitnúť, a preto sa v ázijskej kultúre prirovnávajú k prchavosti života.

strom sakura

Keď sa na vás zadíva uprene, ako tie čerešne budete červené...

Legendy o prvomájových bozkoch pod čerešňou sú známe každému. Podľa tradícií majú dávať dokopy zaľúbené páry. Naše staré mamy verili v to, že dievča, ktoré bude pobozkané pod čerešňou, bude mať dostatok lásky po celý rok. Či už boli tieto povery pravdivé, alebo nie, zobrať svoju druhú polovičku do „čerešňového hája“ nebol nikdy zlý nápad.

Kvet ako módny hit. Osviežte sa farbami jari

Okrem toho, že sa na čerešňové kvety dá pozerať hodiny, dajú sa využívať aj inak. Kvety sú všeobecne častým vzorom, ktorý ženy rady nosia na šatách, nohaviciach, tričkách, ale aj v podobe ozdôb do vlasov či na náramkoch na zápästiach.

Tematika kvetov je naozaj neobmedzená. Vídame ich v pestrých farebných kombináciách, no najčastejšie v bielej, ružovej či žltej farbe. Mnohé z nich sa nosia kvôli ich symbolike – napríklad čerešňový kvet sa považuje za symbol ženskosti.

Ak chcete byť osviežené kvetinovou dekoráciou, perfektným doplnkom sú šperky značky Pandora. S Pandorou si môžete vyskladať náramok z akýchkoľvek korálok alebo klipov. Klip, ktorý bude na náramku vyzerať jemne a romanticky, je tento strieborný klip ozdobený emailom. Ak hľadáte výraznejší kúsok, zapáčiť sa vám môže ružový klip s kvetmi čerešne z jarnej kolekcie 2016. 

klip ceresnovy kvet2

Trendy šperky svetových značiek

Kvety sú tými najčastejšími jarnými motívmi, a preto by určite nemali chýbať vo vo vašej šperkovnici. V našom e-shope Moloko si môžete pozrieť desiatky šperkov s motívmi prírody. Alebo si ich príďte pozrieť a vyskúšať do niektorej z našich predajní v Auparku, Eurovei či Avione. S radosťou vám poradíme. 

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2020 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.