Poštovné zadarmo
v rámci Slovenska

Aké slnečné okuliare sa hodia k vášmu typu tváre?

Prichádza jar a slniečko, našťastie, svieti stále viac a dlhšie. S množstvom teplých lúčov pribúda aj naša potreba chrániť si zrak. Nájsť tie správne okuliare pre vás už nemusí byť tvrdý oriešok.

Doba, kedy okuliare plnili čisto ochrannú funkciu je už dávno preč. Stal sa z nich plnohodnotný módny doplnok. Majú moc podčiarknuť osobnosť a priniesť nový vietor vašim outfitom.

 

Určite to poznáte. Máte kamarátku, ktorej jednoducho sadne ako uliaty každý model okuliarov. Ak si vyberáte vy, máte pocit, že nesedia ani jedny. Je to prirodzené, každá máte totiž iný typ tváre.

 

Alternatív je, samozrejme, celá kopa, no rozoznávame štyri základné typy tváre – hranatý, srdcový, okrúhly a oválny. Toto rozdelenie je najefektívnejšie a nájde sa v ňom naozaj každá.

Všeobecne platia dve základné pravidlá:

Hranatá tvár

Samozrejme, nehovoríme o tvári, akú má SpongeBob. Ak máte rovnako široké čelo, sánku, lícne kosti, je to práve váš typ. Vyznačuje sa aj ostrými črtami a mocnými, dominantnými čeľusťami.

pinterest

Ako sme už písali, tvár musí byť s okuliarmi v harmónii. Pristanú vám teda okrúhle tvary okuliarov. Nemusíte sa báť ani takzvaných lennoniek, ktoré máme v ponuke aj v našom e-shope.

 

 


 

Srdcová kráľovná

Srdcový typ tváre rozoznáte podľa toho, že máte širšie čelo ako bradu. Čeľuste sú nevýrazné. Ak zapojíte svoju fantáziu, takáto tvár naozaj pripomína srdce.

pinterest

Majiteľkám celkom iste najväčšmi pristanú okuliare mačacieho tvaru a retro rámy. Dokonale odvedú pozornosť od spodnej, najužšej časti. Lichotiť vám budú aj okuliare, ktoré majú rám len vo vrchnej časti, v spodnej je len sklo.


 

 

 

Dámy s okrúhlou tvárou

Rozpoznať okrúhlu tvár je veľmi jednoduché. Je rovnako široká ako dlhá. Líca sú plné a je to zároveň najširšia časť vašej tváre.

pinterest

Dámy s týmto typom by sa určite mali vyhnúť všetkým okrúhlym modelom. Najvhodnejšie sú hranaté tvary. Jednoznačne sa nemusíte báť masívnych a výrazných rámov.

 


 

Najvyváženejšia je oválna tvár

Oválna tvár sa považuje za ideálnu. Rozoznať ju od okrúhlej nemusí byť tak ťažké, ako sa môže zdať. Je jednoducho dlhšia než širšia.

pinterest

Ak máte takýto typ tváre, blahoželáme. Vybrať správny typ okuliarov bude hračka. Vám jednoducho sedí hádam všetko. Nemusíte sa báť experimentovať s tvarom či farbou. Určite skúste typ aviator, sadne vám ako uliaty.

 

Veríme, že vďaka našim radám si ľahko vyberiete. Ponuku slnečných okuliarov neustále rozširujeme, veď aktuálne ich máme viac ako 130. :)

Možnosti platby

Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayPal

© 2006-2021 SIMS Plus, s.r.o.
Všetky práva vyhradené.